HaberlerGÜNCELKÜLTÜR SANAT

Aydın’da Turizm Haftası etkinliği

Aydın’da Turizm Haftası etkinliği

Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Haftası dolayısıyla fuar düzenledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının önünde açılan fuar, haftanın anlam ve öneminin yanında sönük kaldı.

Aydın Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde, 15 ile 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında kutlama programı düzenlendi. 45. Turizm Haftası programı dolayısıyla Turizm Fuarı düzenlendi. Aydın İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü binasının önünde düzenlenen fuar, haftanın anlam ve önemi göz önüne alındığında eksik kaldı.

Turizm cenneti Aydın’da bu alanda öne çıkmış pek çok lokasyonun tanıtımının yapılması beklenen fuarda, yalnızca kültürel değerler buluşturuldu. Aydın’ın Turizm cenneti olan Kuşadası ve Didim ilçelerinin ise fuarda bahsi geçmedi.

Turizm Fuarı’nın açılışına; Aydın Valisi Yakup Canbolat, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demir, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamaların birinci gününde Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından saat 09.00’da Valilik önünde çelenk koyma töreni yapılarak Aydın Valisi Yakup Canbolat ziyaret edildi.

PROGRAM ETKİ YARATMADI

Turizm Fuarı’nda, Aydın turizminin yanı sıra kültürel değerlerin tanıtımı yapılırken az sayıdaki otel işletme stantları günün anlam ve öneminin yanında yetersiz kaldı. Aydın pek çok ören yeri, müze ve antik kenti bünyesinde barındırırken bu konuda bilgilendirme stantlarının bulunmaması yeterli etkiyi sağlamadı. Turizm adlı haftada ve fuarda turizm yerine yalnızca Aydın’ın kültürel değerleri ön plana çıkartıldı.

Programın düzenlendiği Hidayet Sayın Kültür Merkezi’nde kalabalık sağlanmazken koltukların yer yer boş olması dikkat çekti. Üç gün sürecek Turizm Haftası etkinliğine yine turistik öneme sahip Aydın’ın Kuşadası ve Didim gibi ilçelerinin dahil edilmemesi dikkat çeken başka bir konu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir