ekonomiGÜNCELHaberler

Müşteri de haklı esnaf da haklı zamlandı çay fiyatları

Müşteri de haklı esnaf da haklı zamlandı çay fiyatları

İncirliova’da Kahveci ve çay ocağı işletmecilerine ait fiyat listesini yeni yıldan itibaren zamlı tarifeyi yavaş yavaş geçmeye başlamıştı.

İncirliova Kahveciler Odası başkanı Fikret Duran imzalı dağıtılan çay kahve Nescafe meşrubat fiyatlarını zam resmen müşteriye yansımaya başladı. Çay ve benzerleri 8 TL kahve Türk kahvesi 20 TL Nescafe 15 TL meşrubat fiyatlarına alış fiyatının %90’ı neredeyse 2 katı fiyatı ilave edip müşteriyi veriliyor.

Müşteri de haklı esnaf da haklı,  ikisi de haklı. Müşteri zaten ekonomik dar boğazda esnaflarımızın müşterilerinin çoğu emekli, emekli aylığı artışı zaten belli buradan müşteriler bir yaralanacak,  günde 10 bardak çay içen üçe dörde düşürmeye başlayacak ve mekanlar da da fazla  oturmamaya başlayacak.

İncirliova’nın kalbi olarak bahsedilen yer Sevgi Yolunda  Ziraat Bankası’nın Sanayi yoluna taşınmasından sonra sevgi yolunun üçte ikisi şu an için büyük bir maddi kayıp yaşamaya başladı. Esnaflarımızın da  her aldığı ürünün (vergisi – kira zamları – ürün fiyatlarının fahiş artışları – elektrik ve su) onlar da mecburen fiyat artışı yansıtmak zorunda yani her iki taraf da haklı olunca haksız kim?

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir