ÇevreGÜNCELHaberlerSağlık

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatının ardından sahaya inen ekipler, gıda işletmelerinde kızartma yağlarını denetledi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatının ardından sahaya inen ekipler, gıda işletmelerinde kızartma yağlarını denetledi.

Kamuoyunda farkındalığı artırmak için, Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlı kontrol görevlileri ilçe merkezindeki toplu tüketim yerlerinde denetim gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda, sahaya inen ekipler, işletmelerdeki kızartma işlemlerinde kullanılan katı ve sıvı yağlara yönelik detaylı kontroller yaptı. Gıda güvenilirliği ve tüketicilerin sağlığını koruma amacıyla yapılan denetimler çerçevesinde kızartmalarda kullanılan yağların kalite standartlarına uygunluğunu ölçüm cihazlarıyla kontrol edildi.

Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan paylaşımda “Tarım ve Orman Bakanlığımızın talimatları çerçevesinde, Efeler İlçe Müdürlüğümüz Gıda Birimi görevlileri tarafından işletmelerde kullanılan kızartma yağlarının insan tüketimini uygun olup olmadığı denetlendi” ifadeleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir