HaberlerGÜNCELHİZMETTanıtımYurt İçi

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ‘’ Ben savaşa karşıyım, barıştan yanayım’’

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ‘’ Ben savaşa karşıyım, barıştan yanayım’’

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği ( TİNGADER ) Aydın şube yönetimi olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem çerçioğlu’nu makamında ziyaret ettik.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi bilgi alışverişinde bulunduk, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu birçok konuda sorulan sorulara açıklık getirdi.

İnsanlar sebepsiz zenginlesiyorsa bunun hesabı verilmeli. O koltuğa oturmadan önce sonra kaç kere yurt dışına çıktınız. Bunu herkes açıklayabilmeli. Iftira atmakla olmaz. Ancak kendini kandırırsın. Milletvekili iken taş üzerine taş koymamışlar.

HALK YEŞİL ALAN İSTİYOR

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu  sohbette bahsi geçen  yakın zaman dilimi içinde yıkılan Adnan Menderes Stadyumuyla ilgili bir soruya “Ben Belediye Başkanı olduğum sürece yıkılan Stadyum alanına avm rezidsns vb olmasına asla izin vermeyeceğim. Stadyumla ilgili Açıklama gelmeme sebebi kafalarında başka bir plan var. Aydın halkının aklıyla dalga mı geçiyorsunuz. 4 haftadır bir açıklama yapmak bu kadar zor mu? Ankete gerek yok halk yeşil alan istiyor. Aydınspor’un süper lige çıkması durumunda  daha önce de dediğim gibi İlimize yakışan bir stadyum yapacağız’’ dedi.

AYDIN’IN SORUNUNU %70 ÇÖZDÜM

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu  sohbette bahsi geçen  ASKİ ile ilgili alt yapı konusunda, Aydın’ın 10 yıldır Büyükşehir olduğunu bugün hala dile getirilen bazı sorunların çoğunu 10 yıllık süre zarfında yaptıklarını şöyle açıkladı “Ben Aydın’nın sorununu yüzde 70 çözmüşüm. Alt yapı yoktu birçok köyde. Alt yapıyla tanıştı Aydın. Biz ranta geçit vermiyoruz. Çok tutumlu bir belediyeyiz’’ dedi ve önceki gün yağan yağmur afeti sonrası alt yapısı biten yerlerde ‘’Sular anında çekildi. Çok iyi bir alt yapı yaptık. DSİ alanları taştı. Eğer biz alt yapıyı yapmasaydık çok kötü olurdu herşey’’ dedi.

MEMNUNİYET ANKETİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu  sohbette açıklanmayan İlçe Belediye Başkanları içinse ‘’Mevcut Belediye Başkanı olduğu yerler olarak memnuniyet anketi çıkaracağız kararı verildi Halk tarafından kabul görürse aday yapacağız’’ dedi.

KUŞADASI HİZMET BİNASI ALANI

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu Kuşadası Belediye yeni hizmet binası alanı ile ilgili; ‘’Ak parti olsaydı Büyükşehirde Kusadasi Belediye alanını çok farklı değerlendirirdi. Biz Ticaret yapmadık; kamuya hizmet yaptık. Oranın imarı spor alanı’’ dedi

KALAN TÜM NARENCİYELERİ ALIYORUZ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu, çiftçiye verdikleri desteğin artarak devam edeceğinin altını çizdi. Üreticinin elinde kalan tüm narenciyeleri Büyükşehir Belediyesi olarak aldıklarını dile getirdi.

Tüm İnternet Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulunu makamında ağırlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, gazetecilerin AKP Adayı Mustafa Savaş olarak açıklandığinda ‘centilmence, iftiranın olmadığı bir yarış’ yorumu hatırlatılarak önceki günlerde yaşanan ve metrekareye 83,5 kg yağmurun düştüğü gün Mustafa Savaş’ın sosyal medya hesabından yapılan video paylaşımı hakkındaki yorumu sorulduğunda cevabı “Ben savaşa karşıyım, Barıştan yanayım ” oldu.

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir