BelediyelerHaberlerTanıtım

Kadın emeği ürünler Efe Bakkallarda satışa sunuldu

Kadın emeği ürünler Efe Bakkallarda satışa sunuldu

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın örnek projelerinden Efe Bakkallar, belediyenin yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda işlenen yerli tarım ürünlerini tüketici ile buluşturmaya devam ediyor.

Sadece kadınların istihdam edildiği yüzde 100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda son teknoloji makinelerle hijyenik şartlarla tüketime hazır hale getirilen, enginar, şevketibostan, erişte, deniz börülcesi, kaya koruğu, deniz fasulyesi, domates sosu, kurutulmuş domates, nar ekşisi, makarna sosu, kekik suyu, kestane şekeri gibi çok çeşitli gıda ürünleri Efe Bakkal raflarında yerini almaya devam ediyor. İlçenin tarım ürünlerine katma değer sağlayan proje aynı zamanda toplumsal dayanışma ve cinsiyet eşitliği konularına da önemli katkılarda bulunuyor. Türkiye’nin dört bir yanından kadın kooperatifleri ile kadın girişimcilerin ürettiği çok sayıda ürün de değerinde satın alınarak Efe Bakkallarda vatandaşların beğenisine sunuluyor.

“Efe Bakkallar sadece alışveriş noktası değil toplumsal değerimizdir”

Efeler Belediyesi’nce ilki Girne Mahallesi’nde hizmete açılan ve yoğun ilgi sebebiyle ikincisinin Adnan Menderes Bulvarı’nda hayata geçirildiği Efe Bakkallarla ilgili konuşan Başkan Atay, “Efe Bakkal projemizle yerel ekonomiyi desteklemenin yanında, kadın girişimciliğini teşvik etme ve Efelerli hemşehrilerimize sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdayı sunma amacımızı gerçekleştirdik. Kadınların, çocukların ve tüm Efeler halkımızın mutlu olduğu bir ilçe için sosyal sorumluluk projelerimizle, sadece belediyecilik görevimizi yerine getirmekle kalmıyor, aynı zamanda kadınların ekonomik hayata katılımlarını desteklemek için önemli adımlar atıyoruz. Bu nedenle kadınların el emekleriyle üretilen ürünlerin satıldığı Efe Bakkallar sadece bir alışveriş noktası değil, aynı zamanda bir toplumsal değerdir. Bu değeri hep birlikte büyüterek, güçlü bir Efeler inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir