BelediyelerekonomiGÜNCELHaberler

Başkan Kaplan’dan istihdam yaratan imza

Başkan Kaplan’dan istihdam yaratan imza

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçesinde istihdam yaratmak amacıyla, istihdam destekli İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu için Belgesem firması ile protokol imzaladı.

Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu Kurucusu Okan Sezgin ile imzaladığı protokol çerçevesinde açılacak olan kurslarda, 19-35 yaş arası Kadın ve Erkeklere yüzde 50 indirim uygulanacağını ifade eden Başkan Kaplan, “Kursları bitiren vatandaşlarımızın iş bulma ve istihdam garantisi daha da artacak. Hemşerilerimizi açılacak olan kurslara bekliyoruz” dedi.Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan vatandaşlara iş makineleri kullanma becerilerini geliştirme fırsatı sunmak amacıyla yeni bir kurs programını başlattı. İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu Kursu, iş makineleri operatörlüğüne ilgi duyan ve meslek edinmek isteyen bireyler için önemli bir eğitim olanağı sunacak.

AMACIMIZ İLÇEMİZDE İSTİHDAMI ARTTIRMAK”

Protokol çerçevesinde açılacak olan kurslar hakkında açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, kursların katılımcılara iş hayatında daha fazla fırsat sunmayı amaçladığını belirtirken, bu tür eğitim programlarının toplumun ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağını ve ilçede istihdam yaratacağını vurguladı.

Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu tarafından verilecek olan kurslar ile nitelikli eleman ihtiyacının karşılanacağı da söyleyen Başkan Kaplan, “Katılımcılar çeşitli iş makinelerinin güvenli kullanımını öğrenirken hem teorik olarak hem de pratik becerilerini de geliştirme imkanına sahip olacaklar. Silindir, Beko Loder, Mobil Vinç, Dozer, Greyder, Elektrikli Trasnpalet, Ekskavatör iş makineleri gibi 14 ayrı iş makinesi kursu açılacak. Kurslara En az bir yıldır Koçarlı’da ikamet eden 19-35 yaş arası kadın ve erkek hemşerilerimiz yüzde 50 indirimli olarak katılabilecekler. Kurslarla birlikte yerel istihdamı artırmayı ve bireylerin mesleki becerilerini artırarak istihdam potansiyellerini genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

Koçarlı Belediyesi ve Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatörlük Kursu ile ortaklaşa düzenlenecek olan iş makineleri kurslara katılmak isteyenlerin 1 Ocak 2024 tarihi itibari ile kontenjan sınırı olmadan 1 Nisan 2024 tarihe kadar Koçarlı Belediyesi Danışma birimine kayıt yaptırıp, detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir