HaberlerGÜNCELYurt İçi

AHDE VEFA  – (SIZLIK) – MI?

AHDE VEFA  – (SIZLIK) – MI?

İncirliova Belediye eski Başkanı  merhum Yahya Ümit Orbay hayrına çarşı camii önünde lokma döktürüldü.  Merhum Belediye Başkanı Yahya Ümit Orbay’ın yine kendinden sonraki dönemde İncirliova Belediye Başkanlığı yapan eşi Fadime Orbay tarafından ölüm yıldönümünde lokma hayrı yapıldı. İlk önce Belediye Başkan aday adayı Burhan Altuğ’un Fadime hanımın yanına iştirak ettiğini öğrendiğimiz sırada  İncirliova Belediye CHP Başkan aday adayı Ergun Eğrifes’in de katıldığı lokma hayrına vatandaşların dua’larla iştirak etmesi gözlerden kaçmadı.

En çok dikkat edilen ve herkesin birbirine sorduğu konu;  Merhum Belediye Başkanı Yahya Ümit Orbay’ın seneyi devriyesinde 24 saat önceden paylaşım yapanlar nerede sorusuydu. Vefa bir semt adı olabilir ama Ahde vefa yada Ahde vefasızlık neydi?  Yahya Ümit Orbay’ın ismi altında siyasi arenada pirim yapanlar/ yapmak isteyenler mi  yoksa Fadime Hanımın yanında bugün olanlar mı…. AHDE VEFA-(SIZLIK)-

Merhum Belediye Başkanı Yahya Ümit Orbay’ın mezarı başında okunan dua ve lokma hayrında yapılan dua’lar için müteşekkir olan eski Beledi Başkanı Fadime Orbay tek şeyde üzgündü, vefasızlıktan.. 2004/2014 yılları arasında 10 boyunca CHP’nin bayrağını İncirliova Belediye binasında dalgalandıran Yahya Ümit Orbay ve Fadime Orbay sizce vefayı  haketmediler mi?

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir