HaberlerGÜNCELSiyaset

MHP Germencik’te Anketler İsmet Akın Diyor!

MHP Germencik’te Anketler İsmet Akın Diyor!

Yerel seçim heyecanının iyiden iyiye yaşanmaya başladığı Germencik’te Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) geçtiğimiz günlerde belediye başkanı aday adaylarının tanıtımını yapmıştı.
MHP Germencik ilçesi için belediye başkanlığı aday adaylığına İsmet Akın, Turgut Gökçen, Erdinç Vural, Ziya Karapelit, ve Halit Germen başvurmuşlar ve hafta içi birlikte Ankara’da genel merkez ziyareti gerçekleştirmişlerdi.
Cumhur ittifakı adayının MHP’den olacağı kesin ilçelerden bir olan Germencik’te MHP aday adaylarından hangisinin aday olabileceği konusu Germencik kamuoyunu bir hayli meşgul ederken yapılan bir anket sonucu bu konuda bir fikir verdi.

Kırmızı Kare Sesli anket raporuna göre ilçenin bütün mahallelerinde 1070 katılımcıya MHP Germencik aday adayları isimlerinden hangisini belediye başkan adayı olarak görmek istedikleri soruldu.
Verilen cevaplara göre sıralama şu şeklide oluştu.

İSMET AKIN: 469
ZİYA KARAPELİT: 41
TURGUT GÖKÇEN: 93
HALİT GERMEN: 299
ERDİNÇ VURAL: 168

İsmet Akın ankete katılanların yüzde 43,83’ünün onayını alırken, Halit Germen yüzde 27,94, Erdinç Vural yüzde15,70 ve Turgut Gökçen yüzde 8,69 ve Ziya Karapelit yüzde 3,83 oranında kaldı.
Germencik belediye başkanlığı için MHP Aydın il ve genel merkezinin bir karar verecek. Ancak İsmet Akın Germenciklilerin MHP için belediye başkan adaylığına yakıştırdıkları bir isim olarak değerlendiriliyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir