HaberlerGÜNCELSiyasetTanıtım

İNCİRLİOVA MHP’DE KADINLARDA SİYASETİN MUTFAĞINDA

İNCİRLİOVA MHP’DE KADINLARDA SİYASETİN MUTFAĞINDA

İncirliova Belediyesi Meclis Üyeliği için yeni bir isim adaylığını açıkladı. Eski ilçe başkanlarından ve MHP İlçe yönetim kurulu üyesi de olan  Mustafa DOĞAN’ın  kızı Necla DÜZÖZ Meclis üyeliği aday adayı başvurusunu, İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu’ya yaptı.

Başvurusunun temelinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara verdiği yetki olduğunu belirten Necla DÜZÖZ’ün açıklaması şöyle:

“Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 89’uncu yıl dönümü. Bu nedenle ben de bir açıklama yapmak istiyorum. Ben bir kadın olarak Ata’mın bana verdiği hakları kullanmak için belediye meclis üyeliğime başvuruda bulunacağım. Çünkü biz kadınlar emeğimiz varsa sözümüz olmalı diyorum ve her platformda kadın varlığını hissetmek için buradayız diyorum. Yıllardan beri verdiğimiz emekler, öz veriler ve sonunda kadınlar olarak biz olmalıyız. Mecliste olmalıyız, belediyelerde de olmalıyız. Ben bir bozkurt balası olarak halkıma hizmet etmek için bu yola çıktım. Bütün diğer arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir