HaberlerGÜNCELSiyaset

Fuat Öndeş aday adaylığını açıkladı

Fuat Öndeş aday adaylığını açıkladı

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, yaptığı basın açıklaması ile göreve devam etmek istediğini belirterek aday adaylığını duyurdu.

Aydın’da yerel seçimler için süre daralırken siyaset arenası da hareketlenmeye devam ediyor. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerden Cumhuriyet Halk Partisi’nden ( CHP) Germencik Belediye Başkanı olan Fuat Öndeş, yeniden aday adayı olduğunu açıkladı. 2024 yerel seçimleri kapsamında, belediye başkanlığına talip olan Öndeş, aday adaylığı başvurusunu yapmak üzere parti binasına geldi. Öndeş’i parti binası önünde meclis üyeleri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar karşıladı. Toplanan kalabalık nedeniyle Öndeş, aday adaylığı açıklamasını, Kent Meydanı’nda yapmak zorunda kaldı. Germencik CHP İlçe Başkanlığı önünde yaptığı basın açıklamasıyla göreve devam etmek istediğini belirten Başkan Öndeş, halkın teveccühüne güvendiğini dile getirdi.

Öndeş açıklamasında “Ben bu görevde bulunduğum için gurur duyuyorum. 5 yıl boyunca sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bizim için büyük bir şans olan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ilçemize kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Pandemide sosyal belediyecilik anlamında çok güzel çalışmalar yaptık. Vatandaşlara sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok konuda destek olduk.” Sözlerine Vatandaşların ve partililerin yoğun sevgisinde bulunduğu Başkan Öndeş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözleri ile başlayarak, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ülkemin bir belediyesinde, başkan olarak görev yapmaktan sonsuz gurur duyuyorum. Bunu da Cumhuriyet Halk Partisi’nde icra etmekten ayrıca gurur duyuyorum. Onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize ant içerek, bu göreve geldik. Allah’ın izni ile beş yıl boyunca ilçemize hizmet etmeye çalıştık” diye konuştu.

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir