HaberlerGÜNCELSiyaset

İYİ Parti’den yerel seçim kararı! CHP’nin iş birliği teklifine yanıt

İYİ Parti’den yerel seçim kararı! CHP’nin iş birliği teklifine yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etmişti. İYİ Parti Genel İdare Kurulu toplanmıştı. Gelen son dakika bilgisine göre İYİ Parti, yerel seçimlerde iş birliği için kararını verdi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu, oy çokluğuyla CHP ile iş birliğine ‘hayır’ kararı aldı. Karara ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu “Kurulumuz yerel seçimlere ‘hür ve müstakil olarak’ girme kararı almıştır” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu kararını verdi ve CHP’nin o teklifine hayır kararı çıktı. Gizli oylama yapıldı. Saat 15.00’da başlayan toplantı  saatler sürdü. Toplantının sonunda da gizli oylamaya geçildi. Gizli oylama neticesinde de 35 hayır, 15 evet oyu çıktı CHP’nin iş birliği teklifine karşılık. Yani İYİ Parti tam anlamıyla kararını vermiş oldu.

‘ZAFERE GİDEN YOLDA HER YOL MÜBAĞ ANLAYIŞINA KARŞI BİR DURUŞTUR’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Bunun altını çizmek istiyorum. Siyasi tarihimizde çok örneği olmayan bir demokrasi şöleline dönüşmüştür. Zira tüm yönleriyle bütün mesele irdelenmiş ve yapılan oylama neticesinde Genel İdare Kurulumuz 2024 yerel seçimlerine İYİ Partimizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır. Unutulmamalıdır ki, zafere giden yolda her yol mübağ anlayışına karşı bir duruştur ‘cesurlar hareketi’ ve hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemizi karanlığa sürükleyen bu muktedir siyasetin karşısında durmaya ve fakat milli mukatdesadımıza, milletimizin üçüncü bir yola, bir alternatif çağrısına da dip çıkarak yol yürümeye devam edeceğiz. İYİ Parti olarak 2024 seçimlerine hür ve müstakil olarak yani Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi ‘özü başımıza’ gideceğiz ve seçmenimizin karşısına en doğru adaylarla çıkarak, iyi belediyecilik parolasıyla milletimize hizmet etme sorumluluğunu inşallah onlarla paylaşacağız. Bu kararımızın öncelikle ülkemize, milletimize ve İYİ Parti ailemize hayırlara vesile olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir