HaberlerGÜNCELReklamlarSağlık

ZEYBEK BAHARAT KÖŞK / İNCİRLİOVA

ZEYBEK BAHARAT KÖŞK / İNCİRLİOVA

Soğuk hava aktarlardaki yoğunluğu artırdı

Kış  aylarında daha çok aranan ve grip gibi salgın hastalıklarda yıllar boyunca insanların kaynatıp hasta olan kişilere içirilen Ihlamur, kış dçmeöinde vatandaşlar tarafından daha da tercih edilmeye başlandı. Hastalıklara davetiye çıkaran soğuk havanın etkili olması en çok aktarların işine yarıyor. Soğuk havanın kendini hissettirmesiyle birlikte artan gribal enfeksiyonlara karşı vatandaşlar genellikle şifalı bitkileri tercih ediyor.

Soğuk algınlığına yakalanmamak için yaklaşık 23 çeşit şifalı bitki karıştırılarak hazırlanan kış çayının tüketilmesini öneren aktarlar, şifalı bitkilerin hasta olunmadan önce tüketilmesi gerektiğini belirtiler. Zeybek Baharat, özellikle içerisinde ıhlamur, zencefil ve adaçayı gibi bitkisel ürünleri barındıran kış çayının gribal enfeksiyonlara karşı kalkan görevi gördüğünü belirtiyor.

Ayyıldız habere konuşan aktar Mert Solak,yıllardır şifalı bitkilerle ilgilendiğini belirtti. Havaların soğumasıyla birlikte satışlarının arttığını ifade eden Mert Solak, “Son günlerde nane limon, zencefil, zerdeçal, kış çayı, bitkisel karışımlı macunlar ve kendi özel karışımlarımıza rağbet var. Daha çok öksürük kesici ve bağışıklık sitemini güçlendiren bitkiler talep ediliyor’’dedi.

Zeybek baharat Kadir Solak, mevsim geçişiyle  birlikte ortaya çıkan geçici yorgunluk durumlarına karşı vatandaşlara, kuşburnu, ıhlamur, papatya, hatmi çiçeği, melisa, rezene ve yeşil çay tüketmeleri önerisinde bulundu.

Zeybek Baharat, özellikle içerisinde ıhlamur, zencefil ve adaçayı gibi bitkisel ürünleri barındıran kış çayının gribal enfeksiyonlara karşı kalkan görevi gördüğünü belirtiyor.

0.543 626 65 12

0.546 245 72 67

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir