HaberlerGÜNCELTanıtımYurt İçi

TİNGADER Aydın Şube Yeni Yönetimini Seçti

TİNGADER Aydın Şube Yeni Yönetimini Seçti

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Aydın Şube 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Aydın Turistik Park toplantı salonunda yapılan kongrede, tek liste seçime girdi.

TİNGADER Aydın Şube’nin genel kuruluna genel merkezden yoğun bir katılım sağlandı. TİNGADER Genel Başkanı Şener Taşören,Genel Başkan Yardımcısı Hayriye Yıldız,  Genel Sekreter Hasan Sadi Kahyaoğlu, İstişare Kurulu Başkanı Baki Şener, Kadın Kolları Başkanı Nilgün Kasap, Doç. Doktor Derya Yentürk kurulda yerini aldı. Ayrıca Aydın Büyükşehir Çevre Koruma Daire Başkanı İbrahim Gürdal, Aydın Büyükşehir Basın Daire Başkanı Onur Arazsu,Ege Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Cem Ulucan , Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Karagöl, TİNGADER üyeleri, gazeteci meslektaşlar , 2021 Tüm Emekliler Sendikası başkanı ve yönetimi TİNGADER’i yalnız bırakmadı.

Divan Başkanlığı’nı Hasan Sadi Kahyaoğlu, katip üyeliğini ise Selva Demirci ve Hayriye Yıldız’ın yaptığı kurul, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Olağan Genel Kurul açılış konuşması TİNGADER Basın Sözcüsü Erdal Demir tarafından yapıldı, bütçe ve faaliyet raporu da tarafından okundu.

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği Aydın Şubesi Arif Kunur başkanlığında Yönetim Kurulu asil üyeliğine; Erdal Demir, Erol Özhavutçu, Selva Demirci, Hulusi Genişoğlu, Levent Sabancı, Kübra Nur Kemeç, Gürcan Çapar, Denetim Kurulu asil üyeliğine; Aydın Sarı, Eşber Okeyer , Ömer Altuntaş, Üst Delegeliğe ise; Selva Demirci, Erdal Demir, Aydın Sarı seçildi.

Genel Kurul’da açıklama yapan TİNGADER Aydın Şube Başkanı Arif Kunur;“Ülkemizde dördüncü güç olan basın kolunun gücünün öneminin bilincinde olarak, temsili noktasında üzerime düşen ne varsa yapmaya her daim hazır olduğumu da ayrıca belirtmek istiyorum. Yerel basının gazeteciliğin tabanını oluşturduğunu ve mesleğimizin bazı noktalarda bizleri zorlayan şartları olduğunun farkındayım. Ekonomik gücümüzün zayıf bırakıldığı ve son yasal düzenlemelerin de belimizi büktüğü aşikardır. Bugün Türkiye’de gazetecilik yapısının bir statüye dayandırılmaması en büyük eksiğimizdir. Bu eksikliğin giderilmesi için TİNGADER bu görevi yerine getirmeyi asıl amaç edinmiştir.” İfadelerine yer vererek tüm meslektaşlarına seslendi. (haber Selva DEMİRCİ)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir