HaberlerGÜNCELSiyasetTanıtım

YENİPAZAR AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SADULLAH DÜLGER BAŞVURUSUNU YAPTI

YENİPAZAR AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SADULLAH DÜLGER BAŞVURUSUNU YAPTI

KOSGEB Aydın İl Müdürü istifa etti, AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı

KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, görevinden istifa ederek AK Parti’den Yenipazar Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı.

KOSGEB Aydın İl Müdürlüğü ve KOSGEB Muğla İl Müdür Vekilliği görevinden istifa eden Sadullah Dülger, Yenipazar Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.

İlçe Başkanlığına müracaatını yapan Dülger, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Yenipazar’ın uzun süredir hak ettiği hizmeti alamadığını ifade eden Dülger, başka bölgelerle kıyaslandığında ilçenin geriye gittiğini belirterek, “Aşk ve sevdayla baktığımız bu güzel ilçeyi merkezi hükümetin gücüyle buluşturalım. İlçemiz kalkınsın, üretim faaliyetleri yaygınlaşsın, tarımsal ürünleri değerlensin. Gençleri ve kadınları iş bulsun. Kültür, sağlık, spor, eğitim imkanları genişlesin. Her sokağı her hanesi hak ettiği hizmeti alsın.” dedi.

37 yaşında Aydın’ın en genç belediye başkanı olmak istediğini dile getiren Dülger, AK Parti’nin Yenipazar’da ipi göğüsleyeceğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Bugüne kadar ilçemize sağladığımız hizmetler ortadadır. Yenipazar neden bir Buharkent, Kavaklıdere ve Safranbolu olmasın? Yenipazar’ın kalkınması için tüm projelerim hazır. Verdiğimiz tüm vaatleri yerine getireceğiz. Yenipazar için hep yeni hep ileri” diye konuştu. Basın açıklaması sonrasında basın mensuplarıyla birlikte cumhur ittifakının diğer ortağı MHP’yi ziyaret etti. MHP Yenipazar İlçe Başkanı Mustafa Kahyaoğlu’nun kapıda karşıladığı Sadullah Dülger’e hayırlı olsun temennisinde bulundu.

SADULLAH DÜLGER KİMDİR?
Evli 2 çocuk babası Sadullah Dülger, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi ve doktorasını Adnan Menderes Üniversitesi’nde sürdürüyor. 11 İstanbul’da KOSGEB’in çeşitli birimlerinde çalışan Sadullah Dülger, 14 Mayıs 2019’da Aydın İl Müdürlüğü görevine başladı. Başarılı bir bürokrat olan Dülger 4 buçuk yılda Aydın’da KOSGEB desteğiyle 1707 işletme ve 180 milyon TL’lik destek sunduklarını söyledi. Dülger, 2 buçuk yıldır KOSGEB Muğla İl Müdür Vekilliği de yapıyordu.

AYYILDIZ HABER

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir