HaberlerGÜNCELSiyaset

AYDIN MİLLETVEKİLİ SAVAŞ’TAN KGF UYARISI: YIPRATMAYIN

AYDIN MİLLETVEKİLİ SAVAŞ’TAN KGF UYARISI: YIPRATMAYIN

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Kredi Garanti Fonunun işletmelere kefalet desteği sağladığı kredilere ilişkin Saadet Partisi Grubunun önerisi hakkında parti grubu adına açıklamalar yaptı. KGF’nin  KOBİ’ler ve Türkiye ekonomisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Savaş, “Bu kadar önemli bir kurumun ve finansal kuruluşların olayın aslı bilinmeden bazı haberler üzerinden eleştirilmesi bu kurumlara zarar verir” dedi.

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grubu, Kredi Garanti Fonu (KGF) ve kamu bankalarının kredi destekleri konusunda ortaya atılan iddiaların araştırılması ve kamuoyunun aydınlatılması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını talep etti.

Konuyla ilgili AK Parti grubu adına Aydın Milletvekili Mustafa Savaş açıklama yaptı. Savaş Meclis Genel kurulunda yaptığı konuşmada KGF’nin yıpratılmaması gerektiğini, bu durumdan hem Türkiye’nin hem de KOBİ’lerin zarar göreceğini vurguladı.

AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar Türkiye ekonomisinin güçlenmesi için KOBİ’leri her alanda desteklediğini belirten Savaş, “Hükümetlerimiz KOBİ’lerin verimliliği artırılmakta, uluslararası piyasalara entegrasyon süreçlerini iyileştirmekte, yatırım, üretim ve pazarlama alanında teknik bilgi ve danışmanlık yardımı sağlamakta, düşük maliyetli, uzun vadeli kredi kaynaklarına erişimlerini desteklemektedir. Kredi Garanti Fonu tam bu noktada devreye girerek KOBİ’lere ve KOBİ dışında kalan işletmelere uzun vadeli kredi kaynaklarına ulaşmaları için kefalet vermektedir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir