EğitimekonomiHaberlerTanıtım

ŞEKERBANK / İNCİRLİOVA

ŞEKERBANK / İNCİRLİOVA

‘’Üreten Anadolu, Çiftci Buluşması’’

Daha iyi bir tarım için Şekerbank Çiftçi Buluşmaları kapsamında yapılan, Şekerbank İncirliova Şube Müdürlüğü bünyesinde tüm çiftçilere bilgilendirme / bilinçlendirme sunumu yapıldı.

Kuruluşundan bugüne tarımsal üretim ve kırsal kalkınmayı destekleyen Şekerbank, “Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları” adıyla başlattığı projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanındaki köyleri ziyaret ederek üreticilerle bir araya geliyor.

Şekerbank açıklamasına göre, ‘Üreten Anadolu Çiftçi Buluşmaları’ ile çiftçilere finansal okuryazarlık eğitimleri verilirken, verimli üretim ve kaynakların etkin kullanımı için tarımda dijitalleşme, kooperatifleşme ve sözleşmeli üretim modelleri aktarılıyor.

İncirliova Belediye tiyatro salonunda yapılan toplantıda Şekerbank İlçe Şube Müdürü İsmail Gürhan Tufan, Şube Banka Memurları Yağmur Özdemir ve Hakkı Özoymak, Şekerbak Bölgeden Tarımsal Bilgi Memurları Murat Aktar ile Yasin Hitit’in ev sahipliğinde ki sunuma İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Güneş, İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Oğuzhan Ülgüdür, Germencik Ziraat Odası Başkanı Şahabettin Çapakçıoğlu ve çiftçiler katıldı.

‘Üretimin temeli olan tarım sektörüne katkıda bulunmayı hedefliyoruz’ diyerek katılımcılara İncirliova Şekerbank Şube Müdürü İsmail Gürhan Tufan teşekkür etti.

AYYILDIZ HABER

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir