HaberlerGÜNCELTanıtımYurt İçi

Başkan Alıcık’tan 10 Kasım mesajı

Başkan Alıcık’tan 10 Kasım mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Vatanımız, 100. Yaşını gurula kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimiz ve varlık borcumuz başta olmak üzere, kim ne söylerse söylesin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk Milleti’nin ortak değeri olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Geride bıraktığı muhteşem eserleri, muazzam emanetleri, müstesna hizmetleri, muhterem mücadeleleri maşeri vicdanda, milli hafızada ebediyen varlık hükmünü koruyacaktır.

“Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini” herkese ispat ederek mazlum milletlerin istiklal mücadelelerine örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü yüzyılın dehası yapan özelliklerinin başında, “kuvvetli öngörüsü” gelmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz, Türk milletimizin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin farkına vararak onları deşifre etmiş, milleti uyandırmış, Türk milletinin yolunu aydınlatmıştır.

Her alanda bağımsız olmayı esas alan, milli menfaatlerden taviz vermeyen, baskıya, dayatmaya, esarete karşı geri adım atmayan bir politika izlemiş, tüm dünyanın Türkiye’ye gıptayla bakmasına neden olmuştur.

O,  Türk milletinin tarihi ve milli ortak değeridir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün kurtuluş mücadelesini verdiği zorlu dönemde yaşananlar her Türk vatandaşının özellikle genölerimizin çok iyi öğrenmesi ve ibret alması gereken bir dönemdir.

Çünkü Büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün de dediği gibi, Türk milletinin; “Şahsi menfaatlerini düşmanların siyasi emelleriyle birleştirebilecek gafillerin ihanetleriyle” her zaman karşılaşması mümkündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz; bir yandan Türk milletinin kendine olan güvenini, var olma kararlılığını güçlendirirken; diğer yandan da milletin arasına nifak sokan art niyetlilerle mücadeleye öncelik vermiştir.

Bu nedenle; “Türk milletinin gurur duyduğu, feyiz aldığı değerleri yıpratarak güven duygusunu yok etmek isteyenlerin” hedeflerinden biri de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmuştur.

Selanik’teki pembe boyalı evin ikinci katındaki ocaklı odada doğan, 57 yıllık bir hayata devasa bir tarihi sığdırıp İstanbul Dolmabahçe’de rahmeti rahmana kavuşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Türk nesilleri her daim saygıyla hatırlayacaktır.

10 Kasım esasen bir matem günü değil, Aziz Atatürk’ü idrak vesilesi, düşüncelerini ifade vetiresi, eserlerini muhasebe veçhesi, Cumhuriyet’i öncesi ve sonrasıyla kavrama vefasıdır.

Bizatihi dile getirdiği şu sözleri bizim için paha biçilemez değerdedir:

“Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.”

Türklüğün medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyetinin, bundan sonraki inkişafı ile istikbalin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacağından şüphe duymuyordu.

Devamında aynen dediği şuydu: “Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, dileğim şudur: Beni hatırlayınız.”

Elbette her zaman hatırlayacağız, her ortamda da hatırlatacağız.

Milli Mücadele’nin Lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü vefatının 85’inci yıl dönümünde saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum.

Türk milleti hiçbir güce eğilmeyecek, vatan evlatlarının özündeki cevheri ortaya çıkartarak şer odaklarının heveslerini kursaklarında bırakacaktır.

Bu vesileyle Kurtuluş Savaşı’nın isimli isimsiz nice kahramanına, şehitlerimize, elleri öpülesi ceddimize de Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, aziz hatıraları önünde tazimle eğiliyorum.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir