HaberlerKonuk Yazarlar

YİNE AYLARDAN KASIM

YİNE AYLARDAN KASIM

CHPnin 38. Kurultayinda aldığı 812 oyla Genel Başkan lığa seçilen Özgür sonrası dengeler değişeceğe benziyor.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce teker  teker açıkladığı belediye başkan adayları için yeniden  yeni Genel Başkan Özgür Özel’den  onay almaları gerekiyor mu?  Mesela Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu adaylığını söke deki açılışta Kılıçdaroğlu açıklamıştı, şimdi bu adaylık sorusunun cevabını zaman içerisinde alacağız. Özlem Çerçioğlu aday gösterildiği farzedilirse, yine Mayıs ayında ki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili secimlerinde Aydın Milletvekili aday listesini biz , sen yerel de İlçe Belediye Başkanı adaylarını belirle iddiası ve söylentileri sonrası ilçelerde yukarıdan torpille adaylık için beklenti yapanların oy ve risk oranları ne olur?

Bir duyum daha; kısa zaman önce partisinden istifa eden bir belediye başkanına, başka partiye geçme kurultayı bekle  denildi mi?

Şimdi il ve ilçelerde CHP’li de beklenti: içinde Halk olan partinin kurmaylarının halka inerek Cumhuriyeti savunduklarını göstermeleri ama sahada.

Yine  ilçelerde Belediye Başkanı adayları yeni sistemde nasıl ve hangi kriterlere göre seçilecek/ belirlenecek.

Şarkıcı Tual’ın söylediği gibi “yine aylardan kasım ”

Mevsim Sonbahar ve parti CHP

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir