HaberlerGÜNCELSiyaset

VE CHP 38. KURULTAYINDA İKİNCİ YÜZYILA BAŞKAN ÖZGÜR ÖZEL OLDU

VE CHP 38. KURULTAYINDA İKİNCİ YÜZYILA BAŞKAN ÖZGÜR ÖZEL OLDU

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganı ile Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurultayda genel başkanlık seçimi için yeterli imzayı toplayan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel aday oldu.

Kurultayda “Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım” açıklamasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na, Özgür Özel “CHP’de hançer yok hançerleyecek de kimse yok” yanıtını verdi. Genel başkanlık seçimi ikinci turda tamamlandı. İlk turda Özel 682, Kılıçdaroğlu 664 oy aldı. İkinci turun sonunda ise Özgür Özel 812, Kılıçdaroğlu 536 oy aldı. Böylece Özgür Özel CHP’nin yeni genel başkanı seçildi. Oy sayımının ardından kurultay salonunda bir açıklama yapan Özgür Özel, “Hayatımın en büyük gururunu ve onurunu yaşıyorum. Örgüte verdiğim bütün sözleri tutacağım” ifadelerini kullandı. İşte CHP kurultayında dakika dakika yaşananlar…

CHP 38’inci Olağan Kurultayı, Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun divan başkanlığını yaptığı kurultayda, 1367 delege genel başkanı seçmek için sandık başına gitti. Kurultayın ilk gününde genel başkanlık yarışı oldu. Yarışı Özgür Özel kazandı ve CHP’nin yeni genel başkanı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir