HaberlerGÜNCELSiyaset

AYDIN AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI  GAZZE’DEKİ ZULME DUR DEDİ

AYDIN AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI  GAZZE’DEKİ ZULME DUR DEDİ

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Filistin ve Gazze halkına destek amaçlı meydana indi. AK Partililer İsrail’in Filistin’de orantısız güç kullandığını belirterek, “Filistin’de zulme ‘dur’ de” pankartı açtı.

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanlığı, İsrail’in Filistin ve Gazze halkına yönelik düzenlediği saldırıları kınamak için Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda bir araya geldi. Basın açıklamasına AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş, Ömer Özmen, MKYK Üyesi Umut Tuncer, İl Başkanı Gökhan Ökten, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Fatih Ulutaş ve çok sayıda partili katıldı. Gurup adına konuşmayı Ozan Ancın yaptı. Yapılan zulme dikkat çeken Ancın, binlerce sivil halkın saldırılar nedeniyle yaşamını yitirdiğini ifade etti.

Filistin ve Gazze’de orantısız gücün kullanıldığını vurgulayan Ancın, İsrail adının tarihe bir kez daha kara leke olarak geçtiğini belirtti. En temel insan haklarının hiçe sayıldığını söyleyen Ancın, “Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır. Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya girmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir” dedi.

Gazze’nin İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrildiğini kaydeden Ancın, “Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netanyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır. Bugünde, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak; ‘Bugün Gazze’de soykırıma ‘dur’ de. Bugün Gazze’deki vahşete ‘dur’ de. Bugün Gazze’deki zulme ‘dur’ de. Bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına ‘dur’ de. Bugün İsrail’e ‘dur’ de’ diyerek haykırıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir