DünyaHaberlerKÜLTÜR SANAT

KÖŞK ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI MUSTAFA BALABAN ‘’tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum’’

KÖŞK ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI MUSTAFA BALABAN ‘’tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum’’

Aydın Köşk İlçe Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Balaban tüm Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılını büyük bir coşkuyla kutladı. Köşk Ülkü Ocakları Başkanı Balaban ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlatılan Millî Mücadele’nin Büyük Zafer’le noktalanmasını takiben Büyük Önder Atatürk’ün, “Türk Milleti’nin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir” dediği Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen Aziz Milletimizin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. 

Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.

Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yılını en içten duygularımla kutluyorum’’ diyerek bu mutluluğu dile getirdi.

Mustafa Balaban

Köşk Ülkü Ocakları Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir