DünyaHaberlerKÜLTÜR SANAT

İNCİRLİOVA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI FATİH ECİR ‘’Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’

İNCİRLİOVA ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI FATİH ECİR ‘’Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum’’

Aydın İncirliova Ülkü Ocaklar Başkanı Fatih Ecir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılını Tüm vatandaşlarımızın kutladı.

Birlik ve beraberliğin doruğa çıktığı bu Cumhuriyet Bayramının 100. Yılına özgü İncirliova Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Ecir ‘’Milli iradenin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu  yaşamaktayız. Cumhuriyet; tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Aziz milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlattığı  ve büyük fedakârlıklarla kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ile kurulmuştur.

Cumhuriyetin ilanıyla Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Devletin imkânlarını sosyal hukuk devleti ilkesi içerisinde tüm vatandaşlarına paylaştırıp, onlara eşit bireyler olarak temsil hakkı tanıyan Cumhuriyet, bu yönüyle devlet-millet bütünleşmesinin de temelidir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “En Büyük Eserim” dediği Cumhuriyet’i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin yegâne görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, birlik ve beraberlik içerisinde şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir biçimde yürümeye devam edecektir.

Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor,  başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, eşsiz fedakarlıkları ile milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum’’dedi.

Fatih Ecir

İncirliova Ülkü Ocakları Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir