DünyaHaberlerKÜLTÜR SANAT

HAKAN KARA’DAN, 29 EKİM MESAJI

HAKAN KARA’DAN, 29 EKİM MESAJI

“Ya İstiklal Ya Ölüm”, diyerek tarihin akışını değiştiren Büyük Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, bugün 100 yaşında ve biz 100 yıldır O’nun emanetine kalpten bağlıyız.” diyen Yurtdışında yaşayan Türkoğlu Türk  Hakan Kara tüm Tüm Halkı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Vatandaşımız Hakan Kara’’Bugün 100. Yılını kutladığımız Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesi; bu cennet toprakların bölünemeyeceğinin ve ilelebet payidar kalacağının en büyük kanıtıdır. Cumhuriyet, Türk milletinin kaderinde yer almış, Türk milletinin istek ve karakterine uygun devlet şekli ve siyasi dönemin adıdır.  Cumhuriyet’i korumak ve gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Ortak paydamız Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.
Cumhuriyet Bayramı’mızın 100. yıldönümünde, Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, saygıyla, rahmetle anıyor; manevi huzurlarında kurdukları Cumhuriyet’e bütün gücümüzle sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyet’imizin 100. Yılı kutlu olsun”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir