HaberlerKÜLTÜR SANATYurt İçi

CHP İNCİRLİOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ERGUN EĞRİFES ‘’ Cumhuriyetimizin 100’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz’’

CHP İNCİRLİOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ERGUN EĞRİFES ‘’ Cumhuriyetimizin 100’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz’’

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) İncirliova Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Eğrifes 100. Yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet bayramını tüm vatandaşlarımızın kutluyor. Chp İncirliova Belediye Başkan Aday Adayı Ergun Eğrifes ‘’Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının önderliğinde destansı bir Kurtuluş mücadelesi neticesinde 29 Ekim 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyetimizin 100’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet; her türlü zor şarta rağmen Vatan sevgisinin ve esaret altında yaşamayı reddeden bağımsızlık iradesinin ortaya çıkardığı eşsiz bir eserdir.

29 Ekim 1923 tarihinden günümüze kadar Cumhuriyeti korumak ve kollamak nesillerimizin birbirine emanet ettiği bir görev olmuştur. Bu mirası sonsuza dek korumak da yine milli, ahlaki ve ilmi olarak olgunluğa ulaşmış Türk Gençliğinin görevi olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti geçen 100 yılda gerek uluslararası siyasette çok önemli bir konuma gelmiş gerekse ekonomik kültürel eğitim ve askeri konularda önemli bir mesafe kat edip dünya devletleri içerisinde hatırı sayılır bir konuma ulaşmıştır.

Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere aziz Vatanımız uğruna canlarını feda etmiş Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Ergun Eğrifes

CHP İncirliova Belediye Başkan Aday Adayı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir