BelediyelerHaberlerHİZMET

Germencik Belediyesi, bir taşınmaz daha alıyor

Germencik Belediyesi, bir taşınmaz daha alıyor

Germencik Belediyesi, Milli Emlak’ın Uzunkum Mahallesi’nde yer alan arazisini, satın alacak. Meclisten söz konusu taşınmazın alınmasına onay çıkarken, Belediye Başkanı Fuat Öndeş, belediyeye taşınmaz kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Germencik Belediye Meclisi, bu ayki toplantısını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu Konferans Salonu’nda yapılan toplantıyı, Belediye Başkanı Fuat Öndeş yönetti. Toplantıda bir araya gelen Başkan Öndeş ve meclis üyeleri, 2’si gündem dışı olmak üzere toplam 8 madde görüştü. Belediyenin 2024 yılı tahmini bütçesinin 352 milyon 35 bin 403 lira olarak oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, Germencik Belediye Spor Kulübü’ne 50 bin TL ayni ve nakdi yardım yapılması da kararlaştırıldı.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Gündemin en dikkat çeken maddelerinden birisi ise taşınmaz satın alınması oldu. Germencik Belediyesi ile Maliye Hazinesi’nin Uzumkum Mahallesi’nde hisseli bulunduğu 7 bin 897 metrekare yüzölçümlü taşınmazın bin 114 metrekaresinin belediyece satın alınması için Başkan Öndeş adım attı. Öndeş’in talimatı ile meclis gündemine getirilen taşınmaz alınması hususu, oy birliği ile kabul edildi.

“HİSSEMİZ BULUNAN TAŞINMAZI ALIYORUZ”

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, belediyeye taşınmaz kazandırmaya devam ettiklerini söyledi. Aldıkları taşınmazın hayırlı olmasını dileyen Öndeş, “Uzunkum Mahallemizde, içerisinde belediyemizin de hissesinin bulunduğu Milli Emlak’a ait bir arazimiz var. Söz konusu taşınmazın bir bölümünü almamız için bize teklif ettiler. Biz de bu araziyi satın alıyoruz. Bu, satın aldığımız 4’üncü veya 5’inci arazimizdir” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir