HaberlerSiyasetTanıtım

GERMENCİK-ORTAKLAR / İNCİRLİOVA – ACARLAR

GERMENCİK-ORTAKLAR / İNCİRLİOVA – ACARLAR

Ayyıldız Gazetemizin değerli okurları bu köşe yazımızda iki yakın ilçenin iki kapanan beldelerini yani yeni adıyla iki büyük mahalleleri olan Ortaklar ve  Acarlar’ı ele alacağız.

Germencik İlçesi Ortaklar mahallesi; Büyükşehir yasasıyla 9,5 yıldır, eskiden Belediyesi olan yerleşim yeri iki dönemdir muhtarlıkla idare ediliyor. 2014 yerel seçimlerinde Ortaklar Belediye Başkanı seçimi kazanarak Germencik Belediye  Başkanı oldu ve iki dönemdir de Germencik Belediye Başkanlığını Ortaklar Mahallesinden çıkan adaylar Belediye Başkanı olarak kazanıyorlar. Bu neden mi önemli eskiden belediye ile idare olan yerleşim yerinde vatandaş isteklerini direkt belediye başkanına söyleyip yaptırabiliyordu ama seçilen belediye başkanı yine sendeyse sistemin işlemesi yine aynı oluyor. Gelinen noktada ise Germencik siyasetinde Ortaklar’ın öneminin ne kadar büyük ve önemli olduğu öne çıktığı gibi siyaseti yön veren siyasetçiler çıkarıp yönetiyor. Son 9,5 yıldır Ortaklar Mahallesi Germencik Belediyesinden çok güzel hizmetler aldı ve almaya da devam ediyor.

İncirliova İlçesi Acarlar mahallesi; Büyükşehir yasasıyla 9,5 yıldır, eskiden Belediyesi olan yerleşim yeri iki dönemdir muhtarlıkla idare ediliyor. Ege bölgesinin ve Aydın’ımızın ekonomisine can veren Acarlar mahallemiz, herkes ve bizler için çok değerlidir. Ama kendi içinden İncirliova siyasetine hediye ettiği ve de edeceği bir siyasetçi yok. Yok ki Acarlar Mahallesi İncirliova Belediye Başkanları için gözünün önünde görmek istemedikleri personelleri sürgün ettikleri yer olarak görülüyor. Bu kadar ekonomisi güçlü bir halkın yaşadığı mahalleye yapılanlar nelerdir ve yapılan hizmetler varsa bu hizmetler Acarlar halkına/mahallesine hitap ediyor mu? Sadece seçim zamanında siyasetçilerin yaptığı matematik hesabının bir köşesindeki alınacak oy potansiyeli olarak geçiyor.

Acarlar Mahallesinde yaşayan vatandaşlar mutlaka bir şekilde Ortaklar’a gitmiştir. İki Belediyesi kapanan  Mahalle halkı aradaki farkın karşılaştırmasını yaparlar.

‘’Size verilen değer kadar değer vermek insanlığın erdemliğindendir’’

SÖZ KAMUOYUNUN

Hulusi Genişoğlu

Ayyıldız Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir