BelediyelerHaberlerSiyaset

EFELER BELEDİYE BAŞKANI FATİH ATAY CHP’DEN İSTİFA ETTİ

EFELER BELEDİYE BAŞKANI FATİH ATAY CHP’DEN İSTİFA ETTİ

Aydın İli Efeler ilçesinin CHP’li belediye başkanı M. Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Atay, “Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) il başkanlığı ve 3 dönem Aydın milletvekilliği yapan, 2019 Yerel Seçimleri’nde Efeler Belediye Başkanı seçilen Mehmet Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Kararını düzenlediği basın toplantısıyla duyuran Atay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nu eleştirdi.

CHP içerisindeki adaletsizliklere isyan eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kemal Kılıçdaroğlu’na zehir zemberek sözler söyleyerek partisinden istifa ettiğini duyurdu. Atay, “500 kilometre adalet için yürüyen Sayın Kılıçdaroğlu, parti içindeki adaleti sağlayın dedim hiçbir şey çıkmadı. Aydın’da CHP diye bir parti yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır. Bu nedenle partimden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim” dedi.

CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, partisinden istifa ettiğini zehir zemberek sözlerle duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın’ı 3 kere ziyaret ettiğini ancak bir kere bile Efeler Belediyesine gelmediğini belirten Atay, “Alelacele Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olduğunu açıkladı. Ne bu telaş Sayın Kılıçdaroğlu? Kemal Kılıçdaroğlu, Söke’de yaptığı konuşmada ‘Özlem Çerçioğlu o kadar başarılı ki bütün Belediye Başkanları onu örnek alıyor’ dedi. Aman Sayın Kılıçdaroğlu, ben Özlem Çerçioğlu’nun hiçbir şeyini örnek almıyorum. Beni karıştırmayın” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin Aydın belediye başkanı adayı olarak Özlem Çerçioğlu’nu açıklamasına tepki gösteren Atay, “Adayların belirlenmesi parti meclisine aittir, genel başkana ait değil. Kılıçdaroğlu sizin böyle bir yetkiniz yokken, Özlem Çerçioğlu’nun koltuğuna başkası aday değilken, rakibi de yokken neden yetkisiz olarak açıklama gereği duydunuz?” ifadelerini kullandı.

“Aydın’da CHP yoktur, ‘Özlem Çerçioğlu’ partisi vardır. Ben de bu partiden istifa ediyorum.” ifadelerini kullanan Atay, görevini bağımsız olarak sürdüreceğini söyledi.

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir