BelediyelerGÜNCELHaberlerHİZMET

Köşk’te selden kapanan yollar temizlendi, mahallelerde temizlik çalışmaları devam ediyor

Köşk’te selden kapanan yollar temizlendi, mahallelerde temizlik çalışmaları devam ediyor

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı çeşitli kırsal mahallelerde dün akşam etkili olan sağnak yağış ve sonrasında yaşanan sel felaketinden etkilenen bölgelerdeki yollar temizlendi. Köşk-Başçayır yolunun tamamen trafiğe açıldığı Mezeköy, ile Uzundere’nin Keller ve Köseler Mahallerinde ise temizlik çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Aydın’ın Köşk ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yağış sonrası oluşan sel felaketinde başta Mezeköy olmak üzere Uzundere Köyü’nün Keller ve Köseler Mahallesi’nde zarar ve ziyan oluşmuştu. Dolu yağışının da etkili olduğu köylerde sel felaketinden dolayı her yer çamur altında kaldı. Gece ilk olarak yolları açan ekipler sabaha kadar çalışmalarını sürdürdü.

Gece selin etkili olduğu köylerde inceleme yapıp çalışmaları bizzat yerinde takip eden Köşk Belediye başkanı Nuri Güler, yaraları en kısa sürede saracaklarını belirtti.

Sabah hava aydınlandıktan sonra temizlik çalışmalarına başlayan Köşk Belediyesi’ne bağlı ekipler çamurla kaplanan sokak ve yolları yıkayarak selin izlerini silmeye çalıştı.

Bu arada incir sezonunda gerçekleşen yağışlar dolayısıyla incir üreticisinin zararının ciddi boyutta olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir