HaberlerGÜNCELSiyaset

EĞİTİMDE EZİYETİN ADI ÜNİVERSİTELER

EĞİTİMDE EZİYETİN ADI ÜNİVERSİTELER

Aydınımızı kazanan üniversite öğrencilerimiz kentimize gelmeye başladı. Türkiye’nin dört bir yanından kentimize yüzde 200’ün üzerinde zamlanan bilet fiyatlarıyla yemeğinden, harcamasından kısarak gelen aileler bir şoku da yurtlar ile konuştuklarında yaşadı.

Evlatları için en iyisini, en güzelini isteyen veliler yurt, apart sahipleri ile konuştuklarında yıllık 100 bin lirayı geçen ücretler ile karşılaştılar.

Çocukları için ev kiralamak isteyen aileler her geçen gün daha da yükselen kiralar ile karşılaştılar.

AKP hükümetinin ülkemizi getirdiği durum ortada. Yüz binlerce öğrencimiz yıllardır kurduğu üniversite hayallerini  gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşarken ilk çelmeyi ekonomiden yedi. AKP’nin ekonomi politikalarında ki beceriksizliğinin cezası bir kez daha vatandaşlarımıza kesildi.

Saray hükümeti öğrencilerimizin temel haklarından olan barınmayı dahi lüks hale getirmişken AKP Aydın İl Teşkilatı’nın vur çatlasın, çal oynasın havasında ki açıklamalarını görüyoruz. 2024’te zafer kazanacaklarını iddia eden beyzadeler at gözlüklerini çıkardıklarında vatandaşın gerçekleriyle yüzleşeceklerdir.

Korkun!

Öğrencilerimiz ve velilerimiz sizlere cevabı sandıkta verecektir!

Volkan AYTEKİN

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkan Yar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir