HaberlerGÜNCELSiyaset

SİZİN ÜZERİNİZDE AH VAR AH;

SİZİN ÜZERİNİZDE AH VAR AH;

Cumhuriyet Halk Fırkası’nı 7 Düvele Karşı savaş meydanlarında cephe cephe aç susuz savaşarak ve asil kanlarını akıtarak kuran Başkomutan Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ile birlikte milyonlarca Şehit  ve Gazilerimizin sizin üzeriniz de ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

Her biri Cumhuriyeti ve Laik’liği simgeleyerek ayrı bir önem ve mana taşıyan 6 Ok’un bütün ilkelerinin #Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Devletçilik  Halkçılık, Laiklik ve İnkilapçılık” sizin üzeriniz de ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

İncirliova’mızda yıllarca Belediye Başkanlığı

yapan 6 Ok’u Belediyemizin önünde şan ve şerefle dalgalandıran tarihinde iki kez üst üste Belediye Başkanlığı yapma onurunu taşıyan merhum Ahmet Yaşar Kocabıyık’ın sizin üzeriniz de ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

Çok büyük mücadeleler sonucu 6 Oku tekrar Belediyemizin önüne dikerek Gururla dalgalandıran güler yüzlü Başkan merhum Yahya Ümit Orbay’ın sizin üzeriniz de ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

Kadın olmasına rağmen şerefiyle ve onuruyla ayakta dimdik durarak rahmetli eşi Yahya Ümit Orbay’dan devraldığı 6 Oku Belediyemizin önünde Şerefle dalgalandıran çok kıymetli Başkanımız sayın Fadime Orbay’ın sizin üzeriniz de ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

1000’lerce çoluk çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek gece gündüz size seçim kazandırmak için canhıraş  koşturan ve emek veren 6 Oku tekrar Belediyemizin gönderine dikerek dalgalandıran mazlum insanların sizin üzerinizde ahı var.

Sizin üzerinizde ah var ah;

Merhum Yahya Ümit Orbay ve Ahmet Yaşar  Kocabıyık adına ne kadar lokma döktürsenizde, pilav ve aşure dağıtsanızda değilmi ki hiç seçim kazanmadıkları ve haketmedikleri halde Ali Cengiz oyunlarıyla ! O AMPUL’ü oraya astırdınız onun için size oy veren bütün herkesin üzerinizde Ahı Var..

SİZİN ÜZERİNİZDE AH VAR AH..

 

Ergun Eğrifes

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir