BelediyelerGÜNCELHaberlerHİZMET

BAŞKAN ATAY’DAN KADINLAR GÜNÜ ARMAĞINI 5’İNCİ HANIMEVİ AÇILDI

BAŞKAN ATAY’DAN KADINLAR GÜNÜ ARMAĞINI

5’İNCİ HANIMEVİ AÇILDI

Efeler halkına verdiği sözleri ardı ardına hayata geçiren Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilçeye beşinci Hanımevi’ni kazandırdı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Ata Mahallesi’nde hizmete giren yeni merkez düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Efeler’i marka kent yapma hedefiyle açılıştan açılışa koşan Başkan Atay’ın kadınlar için projelendirdiği Hanımevlerinin sayısı arttı. Kadınların sosyalleşmek için tercih ettikleri Hanımevlerinin beşincisi, Ata Mahallesi 656 Sokak’taki Ata Parkı’nda, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel açılışla hizmete girdi.

Efeler halkının yoğun ilgi gösterdiği açılış törenine; Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, eşi Güneş Atay, Efeler Belediyesi’nin meclis üyeleri, birim müdürleri, kentteki sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI KILIÇDAROĞLU’NDAN TEBRİK MESAJI 

Millet İttifakı’nın 13’üncü Cumhurbaşkanı Adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5’inci Hanımevi’nin açılışı için gönderdiği telgrafta şu ifadelere yer verdi; “Efeler Belediyemiz tarafından hizmete açılan Hanımevi’nin beşinci şubesinin açılış törenine nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Kadınlarımız için sosyal, kültürel ve ekonomik alanda birçok projeyi hayata geçiren belediyemizi ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ı kutluyor; Ata Mahallesi Hanımevi’nin açılışına katılan tüm Efelerli misafirlerimize sevgiyle selamlarımı iletiyorum.”

BAŞKAN ATAY: “KADINLARIMIZ MUTLU OLURSA TÜRKİYE MUTLU OLUR”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay 5’inci Hanımevi’nin açılışında yaptığı konuşmasında, kadının toplumdaki rolünün önemini vurguladı. “Kadın mutlu olursa; aile, mahalle, Efeler ve Türkiye mutlu olur” diyen Başkan Atay şunları söyledi, “Her açılışımızda bizi yalnız bırakmayan ve bize güç veren kadın derneklerine ve sivil toplum örgütlerinin kadın başkanlarına çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Siz yanımda olduğunuz sürece seçimden önce verdiğim bütün sözleri yerine getireceğim. Kadınlar hayatımızın en önemli varlıkları. Sanatçı Neşet Ertaş’ın dediği gibi kadınlar insan, erkekler insanoğlu. Dünya Emekçi Kadınlar Günü hepinize kutlu olsun. Hayatımızı güzelleştiriyorsunuz, iyi ki varsınız. Ata Mahallesi’ndeki çalışkan kadınlarımız için çocuklarını güvenle bırakabilecekleri kreş açtık. Bir de %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nı kurduk. Türkiye’de sadece kadınların çalıştığı fabrika kuran ilk belediyeyiz. Bunu çalışkan ve fedakâr kadınlar sayesinde yapabiliyorum. Alkışı ben değil sizler hak ediyorsunuz.”

MAHALLE SAKİNİ SEVİL KÖKYILMAZ: “ÇOK MUTLUYUZ”

Ata Mahallesi’ndeki kadınlar adına konuşan mahalle sakini Sevil Kökyılmaz, “Bu parkın düzenlenerek yenilenmesi ve Hanımevi olarak açılmasından dolayı çok mutluyuz. Kadınlara her konuda destek olan, mahallelerimize kazandırdığı yaşam alanlarıyla 7’den 70’e herkesin dostu olan Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ederiz. Hanımevimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

MUHTAR AKAY: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Ata Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Akay, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınlara armağan edilen 5’inci Hanımevi’nin açılışındaki konuşmasında, “Yorulmak bilmeyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, şu ana kadar mahallemizde Gündüz Bakımevi, Kitap Kafe ve Hanımevi açılışı yaptı. Sokaklarımızdaki yollar ile kaldırımları yenileyerek mahallemizin çehresini değiştirdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm kadınlarımıza huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. 5’inci Hanımevi’ni mahallemize kazandıran Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Konuşmalar tamamlandıktan sonra 5’inci Hanımevi’nin açılış kurdelesi, sivil toplum kuruluşlarının kadın başkanları ve kadın muhtarlar eşliğinde kesildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir