BelediyelerekonomiGÜNCELHaberler

KUŞADALI ÇOCUKLAR LIKIR LIKIR SÜT İÇECEK 

KUŞADALI ÇOCUKLAR LIKIR LIKIR SÜT İÇECEK 

Kuşadası Belediyesi tarafından kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş arası çocukları için verilecek olan süt desteği başvuruları sürüyor. “Kuşadalı çocuklar lıkır lıkır süt içiyor” sloganıyla yaşama geçirilecek olan projeden faydalanmak isteyen aileler ‘sutdestegi.kusadasi.bel.tr’ adresinden ve 444 71 14 numaralı Güvercin Masa hattı aracılığıyla başvuru yapabilir. 

Sosyal belediyecilik alanında yaşama geçirdiği projelerle dikkat çeken Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan çocukların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yaşama geçireceği süt desteği projesinin hazırlıklarını tamamladı. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından belirlenen ailelerin 2-5 yaş arası her bir çocuğu için haftalık 2 litre olmak üzere ayda 8 litre süt desteğinde bulunulacak. 

Kuşadası Belediyesi tarafından Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü aracılığıyla, gıda ürünlerine art arda gelen zamlar ve yüksek enflasyon rakamları nedeniyle alım gücü giderek düşen hemşehrilerine destek olmak amacıyla verilecek süt desteği yıl boyunca sürecek. Çocukların kemik gelişimleri için büyük önem taşıyan süt ihtiyacını giderecek olan proje kapsamında Tire Süt Kooperatifi’nden temin edilen sütler tetra pak ambalajlarla ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine ulaştırılacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir