BelediyelerHaberlerYurt İçi

Söke Belediyesi depremzedelere yardım elini uzatmaya devam ediyor

Söke Belediyesi depremzedelere yardım elini uzatmaya devam ediyor

Başkan Vekili Dr. Mustafa İberya Arıkan, gıda ve hijyen malzemesi çağrısı yaptı

Ülkemizin yaşadığı büyük felaket sonrasında ilk günden bu yana yardım elini uzatan Söke Belediyesi, Latmos Çarşı’da yardım malzemelerini toplama kampanyasına devam ediyor. Oluşturulan ofislerde halktan gelen yardım malzemeleri düzenli şekilde tasnif edilirken, bu yardımlar son dönemde ilçeye gelen depremzedelere ulaştırılıyor. 

Söke Belediye Başkan Vekili Dr. Mustafa İberya Arıkan, ilk günden bu yana özveri ile çalışan belediye personelinde teşekkür ederken, yardım toplama ve afetzedelere ulaştırma çalışmalarının İlçe Kaymakamlığı ile koordineli şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Başkan Vekili Arıkan, bundan sonraki bağışların daha çok gıda ve hijyen malzemelerine yönelik olması çağrısı yaptı.

Söke Belediye Başkan Vekili Mustafa İberya Arıkan yaptığı açıklamasında; “Söke Belediyesi ve Söke Halkı olarak depremin ilk gününden itibaren canla başla, başka hiçbir şey düşünmeden insanlarımıza yardım ulaştırmak için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Çalışma arkadaşlarıma ve Söke Halkına teşekkür ediyorum. En azından kısa zamanda insanlarımızın acil ihtiyaçları, kılık kıyafet ihtiyaçları karşılandı. Sosyal yardım toplama merkezinde yoğunluğun önceki günlere göre azaldığını görüyoruz. Bu da bize deprem bölgesinden ilçemize gelen vatandaşlarımıza ulaşmış, ihtiyaçlarını karşılayabilmişiz olduğumuzu gösteriyor. Ama elbette ihtiyaçlar bitmiyor. Kılık kıyafetten ziyade bunsan sonra iç çamaşırı, gıda (kuru erzak) ve hijyen malzemelerine ihtiyacımız var. Kaymakamlıkla koordineli olarak çalışmalarımız sürecek. İlçemize taşınan vatandaşlarımızın ev düzenlerini kurabilmeleri için beyaz eşya ihtiyaçları da oluyor. Yetemediğimiz yerde Sökeli hemşerilerimiz, iş insanlarımızdan destek bekliyoruz. Bağışları için bize ulaşabilirler” dedi. 

Başkan Vekili Dr. Arıkan, bu vesileyle bir kez daha deprem bölgesinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifa, Türk Milleti’ne başsağlığı diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir