BelediyelerÇevreHaberler

EFELER BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA BİNA GÜVENLİĞİ UYARISI

EFELER BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA BİNA GÜVENLİĞİ UYARISI

Efeler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, binaların güvenliğini tehlikeye düşürebilecek olası müdahalelere karşı vatandaşları uyardı. 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde on binlerce vatandaş hayatını kaybetti ve on ilimizde yüz binlerce bina moloz yığınına döndü. Yaşanan acı tablonun ardından yurdun dört bir yanındaki vatandaşlar, binalarının güvenliği konusunda endişe duymaya başladı. Efeler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı. Vatandaşlara, SMS gönderilerek ve sosyal medya aracılığıyla yapılan duyurularda, binaların güvenliğini tehlikeye düşürebilecek olası bir müdahale durumunda vatandaşların 444 80 09’u arayarak Efeler Belediyesi’ne bilgi vermeleri istendi. 

Duyuru metninde, “Binalarında taşıyıcı sistemine sonradan müdahale edildiği, kolon kesildiği, duvar yıkıldığı, döşeme boşluklarının açıldığını düşünen vatandaşlarımızın ivedilikle Efeler Belediye Başkanlığı 444 80 09 numaralı telefonumuza bildirmelerini önemle rica ederiz” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir