HaberlerYurt İçi

GERMENCİK DEPREM İÇİN ESNAFI VE HALKIYLA TEK YUMRUK

GERMENCİK DEPREM İÇİN ESNAFI VE HALKIYLA TEK YUMRUK

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’nin 10 ilinde hissedilen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilgin Balat’ın çağrısıyla başlatılan yardım kampanyasında Germencik esnafı ve halkıyla tek yürek oldu. Yardım için akın eden vatandaşlar, evlerinde bulunan veya satın aldıkları ihtiyaç malzemelerini depremzedelere ulaştırması için Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odasına teslim etti.

Kullanılmamış  kışlık kıyafet, battaniye, tüplü ısıtıcı, gıda ve sağlık malzemelerinin yeterli sayıya ulaşmasının ardından toplanan ürünler Aydın Valiliği bünyesine teslim ediliyor.

Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilgin Balat, yardım kampanyasıyla ilgili yaptığı açıklamada “Öncelikle tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diliyorum. Maalesef yaklaşık 10 ilimizi etkileyen bir depremle karşı karşıyayız. Umuyorum ki daha büyük hasarlar olmaz. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlettir. Türk halkı da yardımseverdir. Her zamanki gibi insanımızın yardımseverliğine çok güveniyoruz. İlk çağrımızdan itibaren odamıza ve toplanma merkezlerine yardımlar yağmaya başladı. Bu yardımları toplayıp Aydın Valiliği koordinatörlüğünde AFAD vasıtasıyla ihtiyaç sahip vatandaşlarımıza iletiyoruz. Şimdiden yardım eden vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir