BelediyelerHaberlerYurt İçi

EFELER BELEDİYESİ İLE HALK EL ELE VERDİ

EFELER BELEDİYESİ İLE HALK EL ELE VERDİ

8 TIR YARDIM MALZEMESİ TOPLANDI

Efeler Belediyesi,  Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremlerde vatandaşlara umut olmaya devam ediyor. Belediye ve Efeler halkının el ele vererek topladığı 8 tır acil yardım malzemesi deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde binlerce can kaybına ve büyük hasara neden oldu. Efeler Belediyesi,  afetin ilk dakikalarından itibaren başlattığı çalışmalar ile depremzedelere destek olmayı sürdürüyor. Belediyenin başlattığı yardım seferberliğine Efeler halkı tek yürek halinde yoğun destek verdi. Belediye çalışanları da bağışta bulunmak isteyen fakat yardım noktalarına ulaşmakta güçlük çeken vatandaşların evlerine kadar giderek hayırseverlere aracılık etti. 

Toplanan; çorap, yağmurluk, kışlık kıyafet, eldiven, bere, atkı, ısıtma cihazı, su ve gıda malzemeleri ile hijyen ürünleri ve daha birçok acil yardım malzemeleri özenle paketlendikten sonra yardım tırlarına yüklendi. Toplam 8 tır, deprem bölgelerinde yaralara merhem olmak için yola koyuldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir