BelediyelerHaberlerYurt İçi

ÇİNE’NİN İLK YARDIM TIRI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI

ÇİNE’NİN İLK YARDIM TIRI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI

Çine Belediyesi’nin, deprem bölgesi için başlattığı yardım seferberliğinde toplanan acil yardım malzemelerini taşıyan ilk araç yola çıktı. Ekipler ikinci aracın yola çıkması için de hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok kentte büyük hasara neden olan depremin ilk gününde yardım çağrısında bulunmuştu. Başkan Dinçer’in çağrısına kayıtsız kalmayan Çine halkı, depremzedelere ulaştırılması için ilk andan itibaren acil yardım malzemelerini belediye hizmet binasına getirdi. Çineli vatandaşların adeta seferber olduğu yardım kampanyasında toplanan battaniye, kışlık kıyafet, ısıtıcı, kuru gıda, hijyen malzemeleri, bebek bezi gibi acil ve öncelikli ürünler titizlikle paketlendi. Çine halkının belediye ekiplerine destek verdiği çalışmalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etmişti. Çine halkının depremlerden etkilenen vatandaşlar için getirip paketlenmesine yardımcı olduğu ürünler yardım Tırına yüklenerek, depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.

Yeni Aydın Taşıyıcılar Kooperatifi hiçbir ücret talep etmeden Çineli vatandaşların yardımlarını ulaştırmak için araç ve şoför desteği sağlarken, Başkan Dinçer yaptığı açıklamada, Çine halkı adına kooperatif yetkililerine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir