Haberler

FUAT ÖNDEŞ’TEN İLÇENİN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRACAK HAMLE  GERMENCİK BELEDİYESİ, İTÜ VE YEDİTEPE İŞBİRLİĞİYLE İLÇENİN İMARINA AKADEMİK DOKUNUŞ

FUAT ÖNDEŞ’TEN İLÇENİN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRACAK HAMLE 

GERMENCİK BELEDİYESİ, İTÜ VE YEDİTEPE İŞBİRLİĞİYLE İLÇENİN İMARINA AKADEMİK DOKUNUŞ

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin görüşmelerine İstanbul’da devam etti. Germencik’in imarına yönelik olarak bir kişi ile bir araya geldi. İki üniversitenin dekanlarıyla iki üniversitenin dekanlarıyla görüş ve kente yönelik Germencik Belediyesi’nin işbirliği anlaşmasına vardığını duyurun, ilçemize hayırlı olsun dedi. Germencik’in tarihi temeline dayanarak, ilçe yakışan bir mimariyle inşa edeceklerini öndeş edecek, akademik zeminde bir bir kent inşa edeceklerini ifade etti.

İTÜ VE YEDİTEPE İLE GERMENCİK BELEDİYESİNİN ANLAŞMASI HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi ile şehir içi dünya çapında iş birliği ve trafik açısından bununla ilgili duyurun Önün tarihi bir adım attıklarını ifade etti. Belediye Başkanı Öndeş şunları ekledi:

“ İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Murat Gül ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ece Ceylan Baba’yı ziyaret ettik. Tarihi antik ğ lara yerel halkımızın sahip olduğu eski ğ lara genişli ğ ini yansıtacak, modern bakışla ş larla, görsel ve güvenli dikkat çekici bir ş ekilde imar etmek ve kontrol çehresini dekanlarımız ve öğretim kullanıcımızla uygulanacaktır . verimli bir görü ş me sa ğladık , fikir alı ş veri ş inde bulunduk.İ lçemizde gerçekle ş lastik ğ imiz mimarı, kent esteti ğ inden imara varınca kadar çe ş itli ş malarımızın , üniversitemizin i ş birli ğ i ve başaryla yapılması başarılabilir . Hayırlı ve u ğ urlu olsun. Akademisyenlerimizin tasarımı günümüz mimarı haketti ğ i yerde olan ı ş ıl bir kent içinde bir edece ğ iz . 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir