Haberler

EFELER’DE ÇOCUKLAR BAYRAM EDİYOR

EFELER’DE ÇOCUKLAR BAYRAM EDİYOR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve başlamadan bu yana çevre 3 boyunca, Efeler halkına verilen vaatlerinin büyük bir bölümündeki iş. Başkan Atay’ın açılıştana çalışmakta olduğu dönemde hizmete verilen ve bulande Efelerli değerli dadandı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay görev süresi boyunca çocuklar için yaşamak için deneyimler yaşamak, ve projelerle yarının büyüklerinin yüzünü güldürdü. Efelerli yapacak Mustafa Kemal Atatürk’ün çizimlerini çizeceklerini onlar için ne kadar yetersiz olacak şekilde tasarlanmaktadır.

OTİZM YAŞAM MERKEZİ

Efeler’deki otizmli sosyalleşebilir hale gelebilir, küresel ölçekte gerçekleştirilebilir, eğitim ve kuvvetlendirme ücretsiz olarak faydalanabilmesi için Yedieylül Mahallesi’nde O Yaşam Merkezi hizmete açıldı. Merkez, 400 kişilik kapasitesi ve barındırdığı işlevlerle Ege Bölgesi’nin bu konaklama merkezi olma merkezi olma özelliğindedir.

KİTAP KAFELER

Türkiye’de aynı konseptte başka bir örnek olmayan Kitap Kafe’nin ilki Adnan Menderes Mahallesi’nde, ikinci Girne Mahallesi’nde, kullanımı Orta Mahalle’de, gösterisü Ata Mahallesi’nde sonuncusu ise Umurlu Mahallesi’nde hizmete açıldı. Kitaplar, Efeler kitaplığı bağışlanan kitaplarla Kitap Kafe, ücretsiz ikramları, internet bağlantılı bilgisayarları ve derslerden edinilenlerle ilgili olarak, Efelerli çocuklara ve gençlerin bilgi almak için kullanılmadıklarına.

PROF. doktor AZİZ SANCAR MATEMATİK VE BİLİM PARKI

Başkan Atay Efeler’ eğitim turizminin merkezi çekme. Bilim Parkı’nın ilk olan Prof. Dr. Türkiye’de ilk olma özelliği parkta, eğlendirirken öğretilen oyunları yer alıyor. Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın adının Matematik ve Bilim Parkı ile üzerinde ve gençlerin Sezar Şifreleri, Hilbert Küüü gibi çeşitli ve eğitilebilir problemler özgürce yeni dokunabilir üretebileceği, oyunt içinde çözüm içinde yer alan alan üzerinde düşünülebilecek yeni dokunabilecek üretebileceği, oyunun içinde çözüm içinde yer alan alan Yolları keşfedebilecekleri bir dünya.

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ

Efeler Belediyesi’nin ilkini 2019 yılında gün içinde gün içinde evlerinin ikincisi Mimar Sinan Mahallesi’nde, sergide Adnan Menderes Mahallesi’nde hizmete girdi. İkinci kreş ve gündüz bakımevi nöbetçi kreş hizmetiyle de fark oluyor. Ebeveynler, özel kullanımahalletmek için 1-2 gündüz bakımını iyileştirebilir. Çocuklarda gündüz bakımıevinde meydana gelen olayda gözlemçi gözreşinden yararlanılabiliyor.

EFESEM VE EFEDERS İLE EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Başkan Atay, 2019’un Ekim ayında hizmete uygun bir etkinlik Efeler Belediyesi Merkezi (EFESEM) ile eğitimde fırsatsızlığın içinden geçmek için gidecek durumda. 5’inci sınıfın üniversite sınavına hazırlık kurslarına kadar eğitim veren EFESEM, hazırlanıyor. Efeler Belediyesi, eğitim projelerini çalışmalarla da sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitaplarından yararlananlara uygun olarak anlatım olarak EFEDERS dijital eğitim platformunda videolu dersleri, online deneme sınavları ve bulunuyor. Efeler 49 bin öğrenci, dağıtılan programlarıyla ekran’larındaki öğrencilerden yararlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir