Haberler

EFELERLİ KADINLAR MARKA KENTİN ÜRÜNLERİNE DEĞER KATIYOR

EFELERLİ KADINLAR MARKA KENTİN ÜRÜNLERİNE DEĞER KATIYOR

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın hizmete eğitimi %100 Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda ilçenin yöresel kadın tarım ürünleri katma değer kazanmaya devam ediyor. Belediye arazilerinde tesislerinde şevketibostanlar fabrikada iş katma tesis ediliyor.

Tüm üretim ve yönetim süreçlerinde sadece kadın üretim yerlerinde %100 Kadın Emeği Ürün Fabrikası’nda üretim şevketibostan üretimi. Baltaköy Mahallesi’ndeki belediye arazisinde yetiştirilen 7 ton şevketibostan, kadın ellerinde şekillendi. Gıda mühendislerinin tamamlanmasıyla ilgili tüm işlemler; dünyaya, salamurada bekletme, haşlama, soğutma ve dolum horn şevketibostanlardan 4 bin 150 konserve ürün hazırlandı. Efeler Belediyesi’nin %100 Kadın Emeği Tarımsal Ürün Fabrikası’nda konserve şevketibostanlar yine belediyeye ait Efe Bakkal’da tüketim için raflardaki yer aldı.

KADINLARA UMUT OLUYOR

Efeler Belediyesi’nin Mart fiyatına uygun olmayan yemek yeme çarkları dönmeye Ürün %100 Emeğiyle yöresel ürünlere kazandırdığı katma tarımın yanı sıra kullanıcısına tarımda olumlu etkide. Fabrikanın bölümlerinde, seslenen Başkan Atay, “Bizim idolümüzleriniz. Çünkü bir kadın olarak nelerin başarılabileceğini bu olabilirsin. Ben yapan bir belediye başkanıyım. Bir erkek olarak devam edecek. Siz hakka değerli alana kadar belediye binası olarak evde duruyorsunuz. Güçlü kadın istediği için konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir