Haberler

Binlerce Koçarlılı Gönül Sofrasında Buluştu

Başkan Koçarlılı Gönül Sofrasında Buluştu

Koçarlı Belediyesi tarafından bir şehir olan Koçarlılı, bir arada iftarlınu yaşadı.

Ramazan Ayı’nın birlik ve birliktelik tarafından ruhun ilçenin her köşesi yaymak için Koçarlı Belediyesi’nde muhafaza iftar sofrası Şehit ve Gazi aileleri, yetim ve öksüz sofrasına, roma asıllı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın üyesi AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Posacı, Metin Yavuz, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli, AK Parti MKYK Üyesi Seda Sarıbaş, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl ve Teşkilatı, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri, mahalle muhtarları ve Koçarlı Halkı katıldı.

Birlik, beraberlik, beslenme ve yardımlaşmanın olan Ramazan Ayı’nda, Koçarlı Koçarlı Belediyesi’nin gönül sofrasında buluştu. Aynı sofrada bir araya gelen Koçarlılılar, Ramazan benzer havasını hep birlikte yaşadılar.

Düzenlenen iftar programı Koçarlı İlçe Müftüsü Kazım Ünsal tarafından okunan dualar ile başladı. Semazen gösterileri, Kur’an tilaveti ve ilahiler ile yapılan iftarda kişi ya daucunu birlikte açtı.
İftara kısmı Şehit ve Gazi aileleri, yetim ve öksüz çocuklar, roma komutanları ve Koçarlı halkı ile hemşerilerimizin Koçarlı Belediye başkanı Nedim Kaplan, “Tüm renklerini kutlamak, bu mübarek ölüm Türk-İslam dünyasını ve tüm boyu için sevgi, barış, kardeşlik ve barışauyor” dedi .

Başkan Kaplan’ın konuşmasında, Ramazan Ayı’nın birlik ve birliktelik ruhunun en iyi yaşandığına inanıldığına inanılıyor. O uğurlamamızla birlikte götürülen zamanlara, uğurlanırken uğurlanıyor. Bu akşamda şehit ailelerimizle, gazilerimizle ve gazilerimizle, yetim ve öksüz evlatlarımız, romanların ve Koçarlı halkımız ile hep beraberiz. Birlikteliğimizin kıymetien kıymeten bu kültürden devamsızlıklarından ve aynı şekilde taşımamız gerekiyor. Bunlar bizimörfümüz, her şeyden daha fazla kendine kenetlenmiş bir toplum” dedi.

“ÇALMADIK KAPI BİRAKMIYORUZ”

Belediye olarak yılın her günüyle kendisi gibi ramazan ile da uygulamaledeki herkese tekya, geçmek geçmek bir hanemizi kaybetmemeye gayret gösteriyoruz, “Bugünümüzü hakkımızı, yüreğimizi, sevindiriyoruz. Ramazan ayı aynı ayıdır” dedi.

“HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”

Koçarlı Belediyesi olarak başta Şehit ve Gazi aileleri, yetim ve öksüz küçük olmak tüm insanlarınızda çizen Belediye Nedim Kaplan, “Şehirlerimize bir kez daha Allahtan rahmet istiyorum. Şehitlerimize ve gazi vefa ve minnet borcumuza fazla yorulduk. Şehit ve gazi yakınlarımızın zamanlarında yanlarındayız. Şehit analarımıza, sizlerin duasına bizim için büyük şereftir” diye konuştu.

Kaplan konuşmasının sonunda “Rabbim bir şekilde bir Ramazan Bayramına ulaşmayı nasip eder” kullanımlar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir