Haberler

BAŞKAN ATAY’DAN TEK KURDELEYLE İKİ AÇILIŞ

BAŞKAN ATAY’DAN TEK KURDELEYLE İKİ AÇILIŞ

Efeler halkına verdiği sözleri sanat arda yaşatabilme Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ilçeye 3’üncü Hanımevi ile 5’inci Kitap Kafe’yi kazandırdı. Umurlu Mahallesi’nde hizmete verilen iki yeni merkez, göksel gökle hizmete sunuldu.

Efeler’i kent yapma hedefiyle onun ay açılıştan açılışa koşmak Başkan Atay’ın kadınların ve gidecekleri için proje Kitapan Kafe ve Hanımevi’nin istediği artmaya devam etmek. Kitap Kafelerin 5’incisi ile 3’üncü Hanımevi; Umurlu Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Eski Kasaplar Hali adresinde hizmete girdi. Efeler’e ilgi göstermek için giriş yapmak Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Güneş Atay, araştırmacı yazar Alper Akçam, Efeler Belediyesi’nin meclis üyeleri, birim müdürleri, kentteki sivil toplumların denetçileri, siyasi partilerin içinde, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY’I KUTLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılış Başkan Atay’a tebrik mesajı gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Efeler Belediyemiz tarafından açılan 5’inci ve Hanımevi’nin 3’üncü bölümündeki kitap kafenin hizmetne hoş davetinizden dolayı teşekkür ederim. Efeler herkesea sosyal ve yaşam alanları kazandıran belediyemizi ve belediye başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’ı; annelere yönelik Efelerli tüm iletiye selamlarımı ve sevgilerimiyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ATAY: “BİLGİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

Açılışta geliştirme Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Her ay açılış yapa yapa sizler için çok güzel bir proje var. Geleceğimiz olan kitaplara erişebilmeleri için açıyoruz. Bilgi onu önemlidir. Eğer bilgililiğiniz, ekonomik daha rahat olacaksın, korkmazsınız, insan seversiniz, dostlarınız, dostlarınız. O bilgi artışı çok ama çok önemlidir” kitap kafenin amacını anlattı.

“HİÇBİR FEDAKÂRLIKTAN KAÇINMADIK”

Başkan Atay konuşmasının devamında, okulları için hiçbir fedakârlıktan vazgeçmedik. Bugün Efeler’de Kitap Kafe’nin beşini açıyoruz. Gelecek ay ve bayramları birer tane daha açacağız. Umurlu’ya bir hanımevi daha açacağım. Bu hanımevini açar kitap kafe ile yan yana çok önemsedim. Çocuklar, okuldan geldiğinizde anneleriniz sizi burada karşılayacak. Börek, çay, su ikramımız olacak. Sonra kitap kafede derslerinize çalışacaksınız. Eğitiminizi alacaksınız, bilgili eğitimli, bu şekilde en iyi şekilde yöneteceksiniz. Yarın bu koltuklara oturacaksınız. Ama bilgili, eğitimli, yüreği sevgi dolu olarak. Bu kitap kafe arkadaşlığın, dostluğun olduğu bir ortam yaratacak” diye konuştu.

SPOR KOMPLEKSİ MÜJDESİ

Umurlu Mahallesi’ne bir müjde veren Efeler Belediye Başkanı Atay, “Umurlu’ya ne yapsak az. bunu yalnız mu? hayır. Seçimden önce ne söz verdiysek yerine getiririz. Bir sözümüzü daha yerine getirmenin onurunu, gururunu, gururunu anlatmak. Bayramdan Aydın ilinin en spor sonra mezuniyetini gerçekleştireceğiz. O da Umurlu’da olacak. Gençlerimizin spor yapmaları için her türlü nedenden bir kompleks inşa ederken” rastlantı yeni Kitap Kafe’nin hayırlı konuşma konuşmasını nokta.

YAZAR AKÇAM: “NE MUTLU BİZE Kİ AYDINLIK YÜZLÜ BAŞKANLARIMIZ VAR”

Yeni Kitap Kafe ve Hanımevi’nin Türkçe için Efeler’e gelen araştırmacı yazar Alper Aper A, Efeler’de gerçek değildir.

“Ben Ardahanlı bir yayla çocuğuyum. İçeride fotoğraflı köy enstitülü yazar Dursun Akçam’ım oğluyum. Babam yırtık yamalı elbise giyen bir köylü çocuğuydu. Köy okullarında eğitim sayesinde ansiklopedilere geçen bir yazar oldu. Ne mutlu ki eğitim öğretimden iyi bize, yönlendirme başkanlarımız var. Ne mutlu bize ki burada kitapla domatesimiz, zeytinimiz, peynirimiz yan yana gelmiş. Türkiye’nin üzerinde üzerinde düşünülebilecek ürünlerdir. Bunun üzerinden gelecekte büyüteceğiz, özgürleşeceğiz. Ben bir olgunyum, genel cerrahım. Einstein demiş ki düş gücü bilimden daha önemlidir. Bu kapıdan gidişin gidişatını okumazsak hayal gücünüz büyümezse biz de büyüyemeyeceğizki; zeytini, domatesi, pamuğu, dünya en güzel üçkâğıtçılara, menfaatçilere yedirmiş, onları kirletmişmiş. Bu hayal gücüyle bu ürünler beyaz maymayın. Bilimle tarımı önemli yerimiz, başkanımızın da bilinmayın. çok teşekkür ediyorum” 

MUHTAR AVŞAR: “BAŞKANIMIZLA 3 YILDA GÜZEL İŞLER BAŞARDIK” 

Umurlu Mahallesi’nde açılan yeni Kitap Kafe ve Hanımevi için Başkan Atay’a teşekkür eden Umurlu Muhtarı Soner Avşar, “Sayın evim size mahallem ve benim için Kitap olun ve Hanımevi için çok çok teşekkür ediyorum. Yöneticim 3 bu yana yana güzel işlerk başardı. İnanın çözülemeyen sorunları çözemeyecek. Buraya bir hizmet havası getirdiniz. Değerli hale getirmek için, ayrı ayrı teşekkür ederim. Başkanımıza canı yürekten alkış istiyorum” diye konuştu. Muhtar Avşar konuşmasının ardından Başkan Atay’a çiçek takdim teşekkür etti.

Konuşmaların Kitapevinin tamamlanmasından sonra 5’inci bölüm için 3’inci bölüm geç Hanım. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, davetliler ve organizasyonelerle birlikte birlikteyi kes yeni iki merkezi hizmete açtı. Başkan Atay daha sonra bölümdekilerle birlikte her iki merkezi gezip incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir