Haberler

RAMAZAN BAYRAMINDA TRENLERDE 45 BİN 528 KİŞİLİK EK KAPASİTE ATIŞI 

-RAMAZAN BAYRAMINDA TRENLERDE 45 BİN 528 KİŞİLİK EK KAPASITE ATIŞI
-BİLETLER YARINDAN İTİBAREN SATIŞA ÇIKARILACAK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 10 bin 728, konvansiyonel trenlerde 34 bin 800 olmak üzere toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite muhtemelen olacaktır. Bakanlık, yarın yarından sonra satılacağına dikkati çekiyor.
Uzantıları ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan çizilen AŞ, TCDD Taşıma’nın, Ramazan Bayramı’nda artan yolcu talebinin karşılan trenlerde ek sefer büyük kapasiteye yönelik taşıtlar.
Ankara-İstanbulSöğütlüçeşme ve Konya-İ (Söğütlüçeşme) hatlarında ek yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin olacağı vurgulanacak 1-HT, 29-30 Nisan ve 6 – 7- 8 Mayıs hedefinde günü işleyecek ek seferlerle 10 bin 728 kişilik ilave kapasite sağlanacağı duyuruldu. Açıklamada “Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) arasında karşılıklı iş yapacak YHT’ler, Ankara’dan 11.50, İstanbul’dan (Söğütlüçeşme) 17.50 hareket olacak. Konya-İstanbul (Söğütlüçeşme) arasında karşılıklı iş yapacak YHT’ler ise Konya’dan 09.45, İstanbul’dan (Söğütlüçeşme) 15.30’da hareket olacak” denildi.
BİLETLER YARINDAN İTİBAREN SATIŞTA
29-8 Mayıs çizilen araçlarda Anahat ve bölgesel trenlerde ek sefern altıyla paketlenen, “İzmir Mavi Ekspresi, 4 Eylül Mavi Ekspresi, Doğu/Vangölü Ekspresi, Konya Mavi Ekspresi, Ege Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Toros Ekspresi, Fırat Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Ada Ekspresi ile Uzunköprü-Halkalı Bölgesel Treni, Kapıkule-Halkalı bölgesel Trenine de pulman vagonlar ilave edilecek. Bayrami konaklama Anahat ve trenlerde toplam 580 vagon kapasite ile ilave imkanlar sağlanacak” ifadeleri uygun tatil.
Toplam 45 bin 528 ek kapasitenin eğitimiyle ilgili hazırlıklar yarından itibaren devam edecek olan çizildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir