Haberler

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 5 bin geçici işçi alımı yapacak.

Tarım ve Orman Bakanlığına Bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), taşra teşkilatında istihdam etmek için 5 bin kişilik malzeme alımı yapacak.

OGM’nin Gazete’de yayınlanan yayınına, Kamu Kurum ve Esaslar Hakkında Kuruluşlarına uygulanacağında, “diğer orman işçisi” alınında 3 bin 937, resimci olarak 500, mesleğinde 280, “diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar” ” 183 ve elektronik işletim sisteminde 100 olmak üzere, toplam 5 bin cihaz yerleştirme.

 

Açık iş ilanları 11-15 Nisan’da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yayınlanacak. Gerekli şartlar için adaylar başvurularını yapacaklar. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura göre belirlenecek.

Kura yeri ve tarihi KUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet de duyurulacak. Adayların puanlarına yazan tebligat yapmayacak. İlan edilecek tüm kadroların prodüksiyonları iki ay olacak.

alım satım yapılacak tüm bilgiler, adaylardan istenilecek evraklar ile sözlük ve uygulamalı sınav yeri ve tarihi müdürlükleri internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Talep şartlarını taşıma işleminde anlaşılan adayların başvuruları, ilan kura, sınav ve atamalarımız onun idarece tamamlanabilecek.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda, hazır durumdaki hazırlık durumları için gerekli olan koşullarda kontenjana yer alacak olan. AYYILDIZ GAZETE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir