Haberler

Koçarlı Boğa Güreşi Festivali renkli görüntülerle yapıldı. Aydın’ın Koçarlı İlçesinde bu yıl 1.’si düzenlenen yılın ilk “Boğa Güreşi Festivali” yapıldı.

Koçarlı Boğa Güreşi Festivali renkli görüntülerle yapıldı.

 

Aydın’ın Koçarlı İlçesinde bu yıl 1.’si düzenlenen yılın ilk “Boğa Güreşi Festivali” yapıldı.

 

Koçarlı Belediyesi tarafından Yeniköy Festival alanında gerçekleşen güreşlerde şampiyon boğaların rakipleri ile karşılaşmaları başlarken, Koçarlı’da heyecanla beklenen ve yılın ilk güreşi olması dolayısıyla güreşe hasret kalan güreş severlerin yanı sıra kadınlar ve çocuklarda yoğun ilgi gösterdi.

 

Renkli görüntülere sahne olan 1. Koçarlı Boğa Güreşi Festivalinde yaklaşık 100 boğa rakipleriyle karşı karşıya geldi. Güreşlerde Baş, Baş üstü, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Bayrak güreşi olmak toplam 17 ayrı kupa karşılaşması nefesleri kesti.

 

Aydın’ın en önemli kültürel etkinlikleri arasında yer alan geleneksel boğa güreşlerinin bu yıl Koçarlı’da ilk kez gerçekleştiğini ifade eden Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “Soğuk havaya rağmen güreşe olan ilgiden dolayı memnunuz. 2022 yılı takvimi ile yılın ilk güreşini Koçarlı’da gerçekleştirdik. Bu yüzden de Türkiye’nin değişik illerinden binlerce güreş severleri festival alanımız da ağırladık. Boğa Güreşi Festivalimizde Ege, Marmara bölgesi başta olmak üzere Çanakkale, İzmir, Muğla ve Aydın’ın ilçelerinden 100 boğa rakipleri ile mücadele etti. Boğa sahiplerine teşekkür ediyorum, güreşen boğalarımıza da güç ve kuvvet diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir