Konuk Yazarlar

AHDE VEFA…

AHDE VEFA…

İnsanın içi ağrır mı hiç? Ağrıyor işte. Vicdan terazisi çalışmayanlarla, merhamet edemeyenlerle ve vefa duygusu olmayanlarla yollarımı ayırmak, hayatta kendime karşı yaptığım en doğru şeydi. Herkes hata yapar ama  kötü olmamalı.

Vefa kalmadı insanlarda. Bu yüzdendir ki vedalar tercih edildi. Sevmek, vefa mıdır? Sadakat, bağlılık mı? Sevmemek, nefret midir? Vazgeçmek, öldürmek mi? İhanet arkadaşlık zincirini karartır fakat vefa onu her zamankinden parlak yapar.

Bir erkeğin yaralarını iyileştirirsen sana aşık olur. Ama eğer yarası iyileşmiş bir erkeği seversen, hep geri planda kalırsın çünkü o yarasını iyileştireni unutmaz. İnanılanın aksine erkekler vefalıdır. Kim size değer veriyor ve zaman ayırıyorsa, sizde ona “Vefa” hediye edin. Çünkü gerçek dost, insana zamanını ayırandır.

Dostlar, birbirinizden ayrılmaya kalkmayın. Heves peşinde öyle kaçışıp durmayın. Birsiniz hepiniz çünkü; ikilik etmeyin. Ne buyurdu vefa: “Vefasızlık etmeyin”. Vefa nedir, bilir misin? Vefâ arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefâ; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefâ; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır..

 

NURTEN – ERKANA TURGUT

Milas Yörük Obaları Derneği

BAŞKANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir