Haberler

İNCİRLİOVA MHP İLÇE BAŞKANI TANRIKULU’DAN İSTİKLAL MARŞI’MIZIN KABULÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI;

İNCİRLİOVA MHP İLÇE BAŞKANI TANRIKULU’DAN İSTİKLAL MARŞI’MIZIN KABULÜ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI;

 

İncirliova Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilçe başkanı Polat Tanrıkulu, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen Türk’ün İstiklal Marşının kutlama mesajıdır.

 

Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Mehmet Akif Ersoy

 

İstiklal Marşı, İstiklal Harbi’nin manevi cephesinde yapılmış büyük ve muzaffer bir taarruzdu. O zaman Milli Mücadelenin mutlaka zaferle neticeleneceğine inanmış olanlar, yani sağlam iman sahipleri bile İstiklal Marşından yeni manevi kuvvet almışlardı.

 

Mehmet Akif Ersoy, yürekleri çelikleştiren İstiklal Marşı’nı yazmak suretiyle, İstiklal Harbi’nin manevi cephesinde dövüşen kahramanlardan biri olmuştur.

 

O şiir bir daha yazılmaz.. Onu kimse yazamaz.. Onu ben de yazamam.. Onu yazmak için o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değildir. O, milletin malıdır. Benim millete karşı en kıymetli hediyem budur… Allah bir daha bu millete bir İstiklâl Marşı yazdırmasın!..
( M. Akif Ersoy )

 

İstiklal Marşımız, dağılmak üzere olan bir milletin, darmadağın edilmiş bir vatanın yeniden doğuşu, şahlanışı ve her dizesini hissederek, gözleri dolarak okuduğu bir bağımsızlık destanıdır. Dağılmaya başlamış, girdiği savaşlarda yenilen bir halkın yeniden diriliş öyküsüdür. 101 sene önce bugün, kabul edilen İstiklal Marşı 10 kıtadan oluşuyor. Mehmet Akif Ersoy, yürekIeri çeIikIeştiren İstikIaI Marşı’nı yazmak suretiyIe, İstikIaI Harbi’nin manevi cephesinde dövüşen kahramanIardan biri oImuştur. Ya İstiklal ya ölüm diyerek Kurtuluş Savaşı destanı yazan ve bu toprağı vatan yapan yiğitlerin kurduğu bu cennet ülkenin milli marşı olan İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümü kutlu olsun.

Polat Tanrıkulu

İncirliova

Milliyetçi Hareket Partisi

İlçe BAŞKANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir