Haberler

Oto Hırsızlığı-Dolandırıcılık

Oto Hırsızlığı-Dolandırıcılık

 

03/03/2022 günü saat 19:00 sıralarında müşteki İ.A.’ nın 09 F 7766 plakalı aracının İstiklal Mahallesindeki ikametinin önünden çalındığını beyanla polis merkezine müracaatta bulunması üzerine aracın çalıntı kaydı girilerek güvenlik kamera görüntüleri üzerinden şüphelinin tespit ve teminine yönelik çalışmalara başlanmıştır.

Devam eden çalışmalarda; İzmir’de yaşayan O.S. isimli şahsın belirtilen aracı sahibinden.com sitesinde satılık olarak ilanda görmesi üzerine sahte hesap kullanıcısı ile irtibata geçerek telefonda pazarlık yaptığı, fiyatta anlaşmaları üzerine trafikten çekme belgeli olduğu söylenen aracı Aydın’a gelerek çekiciye yüklediği ve noter satışını daha sonra yapmak üzere parasını vererek alıp gittiği anlaşılmış, Dolandırılan O.S.’nin İzmir’de polis merkezine giderek şikayetçi olması sağlanmış, ardından İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından dolandırıcının açık kimlik ve adres tespiti yapılarak (U.B.) yakalaması yapılmıştır.

Soruşturmayı derinleştiren incirliova polisi aracı çalan kişinin F.İ. isminde farklı bir şahıs olduğunu tespit ederek gece vakti Efelerdeki ikametinde yakalayarak gözaltına almış, çalınan aracın müştekiye teslimi sağlanmıştır.

06.03.2022 günü mevcutlu olarak adliyeye sevk edilen, müşterek olarak çaldıkları aracı başka bir şahsa satmak kaydıyla dolandıran şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece TUTUKLANARAK kapalı cezaevine teslim edilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir