Haberler

GERMENCİK’TE MASAL GİBİ BİR 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AYDIN YÖRÜK OBALARI DERNEĞİ FARKI

GERMENCİK’TE MASAL GİBİ BİR 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

AYDIN YÖRÜK OBALARI DERNEĞİ FARKI

 

Germencik Belediyesi’nin katkısıyla gerçekleştirilen yürüyüş davul zurna eşliğinde başladı. Dev Türk bayrağı açılarak devam eden yürüyüş ilçedeki kent meydanı kültür merkezi önüne kadar sürdü. Yürüyüşün ardından açıklama yapan Aydın Yörük Obaları Derneği Başkanı Hulusi Genişoğlu, “Yağmura rağmen dünya kadınlar gününde kadınlarımız için dev Türk bayrağımızın eşliğinde yürüdük. Kadına yönelik şiddeti şiddetle kınıyoruz. Ve tasvip etmiyoruz hiçbir şekilde. İnsanın hayatında hiçbir şekilde bir kadın olmazsa bile annesi vardır. Cennet annelerin ayakları altında sözüyle beraber kadına kalkan eller kırılsın diyoruz. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. Onlar insan, bizler ise insanoğluyuz.” diye konuştu.

Germencik çarşının tamamına yakındaki esnaflara 8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla çiçekler dağıtıp, tek tek tebrik eden Aydın Yörük Obaları Derneği üyeleri gönülleri fethetti. Davul zurnanın coşkusu ve dev Türk bayrağını kadınların taşımasıyla dükkanlar sokaklara boşaldı.

Selatin Köy pazarı Muhtar Kerim Çetin öncülüğünde masal gibi bir günün parçası oldular. Yağan yağmura rağmen coşkulu bir şekilde herkese yetişmeye çalışan emekçi kadınlar, 8 mart dünya kadınlar gününü en çok hak edenlerin başında geliyorlar.

5 usta yazar ve şairlerimiz hem kitaplarını tanıttılar, hemde kültür için birer hazine olduklarını herkese gösterdiler. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in katılımı sonrası tüm ilgi kendisine döndü. Ardından Germencik Belediyesinin yeni Kültür, Sanat ve Spor Merkezi ile Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezinizin açılışı Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş birlikte yaptılar.

Akşam üzeride Germencik Esnaf ve Sanatkarlar odasının çiçeği burnunda başkanı Bilgin Balat ve ekibi tarafından organize edilen 8 mart dünya kadınlar gününe özel çay partisi vardı. Eğlencenin doruk yaptığı bir günden geriye Germencik’te büyük bir mutluluk kaldı. Aydın Yörük Obaları Derneği ekibi Yorgunluk kahvelerini ilçe tarım ve hayvancılık müdürü İlknur Kavas’ın misafiri olarak içtikten sonra Başkan Genişoğlu son olarak ‘’ Bizde projeler bitmez daha 15 ilçe VE 80 ilimizle kocaman bir TÜRKİYE var’’ dedi.           AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir