Haberler

GERMENCİK’TE YENİ DÖNEM ESNAF VE SANATKARLAR YENİ BAŞKANI  BİLGİN BALAT  OLDU.

GERMENCİK’TE YENİ DÖNEM

ESNAF VE SANATKARLAR YENİ BAŞKANI  BİLGİN BALAT  OLDU.

 

Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulunda, Ocak 2004 yılından bu yana koltukda oturan mevcut başkan Ayhan Oğuz’un tekrar aday olmaması üzerine, seçimli genel kurulda yarışan 5 aday dan  kazanan Bilgin Balat yeni başkan oldu. Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda Olağan Genel Kurul heyecanı yaşandı. Birlik ve beraberliğin vurgulandığı genel kurulda, oda başkanı ve yönetim kurulları da belirlendi. Beş adaylı gidilen seçimlerde Bilgin Balat, Ali Baz, Ahmet Çıray, Tayfun Kel ve Rafet Eraslan yarıştı.

 

266 oy alan Bilgin Balat yeni başkan seçildi. Kongrede toplam 775 üyenin oy kullandığı seçimde Rafet Eraslan 177 oy, Ali Baz 147 oy, Tayfun Kel 95 oy, Ahmet Çıray 74 oy aldı ve 16 oyda geçersiz sayıldı.

Kongre sonucunun hayırlı olmasını dileyen Balat, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Balat, “Ayrıştırıcı değil, birleştirici olmaya geliyoruz. Herkesin başkanı olacağıma söz veriyorum. Tüm üyelerimize gönülden teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kırmızı liste ile yarışan Bilgin Balat’ın yeni yönetimi ise Murat Kayakuş, Levent Kıvrak, Ali Çalışkan,Soner Kızılcık, Mehmet Akdağ , Aysel Küççük’den  VE denetleme kurulu ise Emel vatansever, Hüseyin Usluer, Meral Kuşbaz’dan  oluştu.

Asıl güzellikse bayanların canla başla çalışarak kazanılan seçimdeki etkileri gözlerden kaçmadı.

Germencik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçilen Bilgin Balat ve değerli yönetimine bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar dileriz.                                    AYYILDIZ HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir